sells gorzów
masita gorzów
AZS AJPKosz

W ostatniej sekundzie wyszarpały złoto MP U16!

Koszykarki ENEA AZS AJP Gorzów Wielkopolski zostały mistrzem Polski U16! Decydujące punkty Julita Michniewicz zdobyła w ostatniej sekundzie meczu! W finale akademiczki pokonał UKS Bat Kartuzy 72:71. MVP mistrzostw Polski kadetek została wybrana Maja Kozłowska, najlepiej zbierającą była Martyna Kurkowiak, a najlepszą asystującą Daria Ryzińska.

To był mecz godny finału mistrzostw Polski. Podopieczne trenera Radosława Duchnowskiego dobrze otworzyły spotkanie. Po pięciu minutach gry i akcji pod koszem Kozłowskiej gorzowianki prowadziły 9:2. Koszykarki UKS Bat Kartuzy wróciły do spotkania po celnych trójach Formeli i Makurat. Przez dłuższy fragment mecz toczył się kosz za kosz. W ostatnich minutach drugiej kwarty po skutecznych akcjach Formeli i Gilmajster zespół z Kartuz odskoczył na czteropunktowe prowadzenie przed przerwą. Po przerwie wynik zza linii 6,75 otworzyła Makurat. Gorzowianki odpowiedziały dwoma skutecznymi rzutami za trzy Michniewicz. Na czterdzieści sekund przed końcem trzeciej kwarty pod koszem skutecznie zagrała Kozłowska i akademiczki prowadziły 51:50.

Po akcji Formeli i punkach w kontrze Gilmajster na pięć minut przed końcem meczu Kartuzy prowadziły 62:57. Na trójkę Harasimowicz szybko odpowiedziała Makurat i na 1:17 do końca gorzowianki przegrywały sześcioma punktami. Czas upływał, rzuty Kurkowiak i Ryzińskiej były niecelne. Na 38 sekund do końca meczu po punktach z linii rzutów osobistych Kozłowskiej było już tylko 62:59 dla Kartuz. Furman nie trafiła, a kontra gorzowianek skończyła Ryzińska. Na tablicy została 12 sekund i piłkę w rękach miały koszykarki UKS Bat Kartuzy. Przechwyt na środku boiska Kurkowiak, podanie i punkty w ostatniej sekundzie Michniewicz zapewniły Enea AZS AJP Gorzów tytuł mistrza Polski U16!

– Bardzo się cieszymy ze złotego medalu. Takiego scenariusza nikt nie mógł przewidzieć. Recepta jest prosta. Trzeba wierzyć we własne umiejętności i walczyć do końca. Niech to będzie wzór dla pozostałych zespołów, że wiara i walka do końca przynosi sukces – powiedział trener Radosław Duchnowski.

– Pokazałyśmy, na co nas stać. Pomimo dużej przewagi rywalek nie poddawałyśmy się i walczyłyśmy do końca. Jako zespół tworzyłyśmy taką prawdziwą rodzinę. Jeszcze ten sukces nie dociera, ale bardzo się cieszę ze złotego – dodała kapitan zespołu Daria Ryzińska.

Enea AZS AJP Gorzów – UKS Bat Kartuzy 72:71 (18:16, 13:19, 20:18, 21:18)

AZS: Harasimowicz 20, Michniewicz 17, Kozłowska 17, Lebiecka 8, Ryzińska 6, Kurkowiak 4, Jasińska 0

UKS: Makurat 23, Gilmajster 21, Formela 18, Furman 5, Górlikowska 4, Majkowska 0

Pokaż więcej

Piotr Kaczmarek

Inżynier transportu drogowego z wykształcenia, dziennikarz sportowy z pasji i zamiłowania. Co tu więcej pisać o sobie. Zobaczcie, z kim aktualnie współpracuje: redakcja serwisu speedwayekstraliga.pl, Ambasador PGE Ekstraligi, redakcja FB Koszykówka kobiet, komentator lajfy.com i sędzia okręgowy w Związek Piłki Ręcznej w Polsce.