sells gorzów
masita gorzów
StalStilonStalPozostali wojownicyW lewoPozostałeWartaNożnaSzczypiorniakPozostali

Starcia ligowe i nie tylko. Rób kilometry i potrenuj z Chodakowską

Zapowiedź sportowego weekendu 31.08 - 01.09.2019

Kończą się wakacje, ale nie oznacza to mniejszej liczby sportowych imprez. Wręcz przeciwnie, bo na przełomie sierpnia i września będzie przynajmniej kilka wydarzeń, na które można się wybrać, a jeszcze więcej, które warto śledzić za pośrednictwem chociażby internetu. W akcji siatkarze amatorzy, żużlowcy mali i duzi, szczypiorniści, piłkarze i rowerzyści.

XIV Memoriał Marka Cholawo 31.08.2019r., godz. 11:00

Organizowany co roku przez Ośrodek Sportu i Rekreacji turniej upamiętnia zmarłego tragicznie byłego zawodnika m. in Stilonu Gorzów. Marek Cholawo był uznaną marką w siatkarskim świecie, stąd nie dziwi fakt, że już rok po jego śmierci jego koledzy z boiska i przyjaciele tej dyscypliny spotkali się, by wspólnie go powspominać. To już czternaście lat, gdy nie ma go z nami. Mecze odbywać się będą w OP Nierzym. Zapisy trzyosobowych zespołów od godziny 10:30.

Lubuski Puchar Polski 31.08.2019r., godz. 11:40

Kolejne testy przed Stalą Gorzów, ale tym razem będzie to już gra o stawkę. Podopieczni Dariusza Molskiego powalczą z UKS Trójką Nowa Sól oraz w derbach z AZS UZ Zielona Góra o prawo gry w ogólnopolskim etapie Pucharu Polski. Będzie to znakomite przetarcie przed ligą, która rusza 21 września. Gospodarzem będą zielonogórzanie. Przypomnijmy, że do tej pory gorzowianie zagrali towarzyski turniej w Dębnie, gdzie zajęli drugie miejsce z jedną wygraną, a także zwycięski sparingowy dwumecz z Real Astromal Leszno.

Mecze Stali Gorzów:
11:40 – vs UKS Trójka Nowa Sól
13:30 – vs AZS UZ Zielona Góra

Stilon Gorzów – Carina Gubin 31.08.2019r., godz. 12:00 – 5. kolejka IV ligi lubuskiej

“Niebiesko-biali” po fantastycznym zwycięstwie 6:0 nad Ilanką Rzepin nie mieli okazji udowodnić, że faktycznie weszli na odpowiednie tory. Przed tygodniem, z uwagi na obawy policji, nie doszedł do skutku mecz gorzowian z Dębem Przybyszów, który miał odbyć w Sławie, gdzie w tym samym czasie trwał piknik Falubazu Zielona Góra. Mocna weryfikacja czeka podopiecznych Kamila Michniewicza, bowiem Carina to trzecia obecnie siła rozgrywek, która po przegranej z Piastem Iłowa na inaugurację (0:1 na wyjeździe) wygrała trzy kolejne starcia. O ile z TS-em Przylep było jeszcze na styku i skończyło się 4:3, to zdecydowanie pewniej gubinianie wyglądali na tle Tęczy Krosno Odrzańskie (3:0) oraz Syreny Zbąszynek (4:1). Przypomnijmy, że z tymi ostatnimi Stilon zremisował na starcie ligi 2:2.

Indywidualne Mistrzostwa Polski 85-125cc 31.08.2019r., godz. 13:30 – XI runda

Cały czas trwa walka Bartosza Lewandowskiego z JUST FUN GUKS Speedway Wawrów o srebrny medal IMP. O złocie można już raczej pomarzyć, bo niedościgniony jest reprezentant MKMŻ-u Rybek Rybnik, Dawid Piestrzyński. W Bydgoszczy mocno namieszać mogą miejscowi.

Lista startowa:
1. Dawid Piestrzyński (MKMŻ Rybki Rybnik)
2. Emil Maroszek (BTŻ Polonia Bydgoszcz)
3. Krystian Gręda (ZKŻ SSA Zielona Góra)
4. Nikodem Czmut (SSSM Stal Toruń)
5. Mateusz Łopuski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk)
6. Kacper Halkiewicz (Bocar Włókniarz Częstochowa)
7. Maciej Kurzawski (BTŻ Polonia Bydgoszcz)
8. Mikołaj Krok (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów)
9. Bartosz Lewandowski (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów)
10. Mikołaj Duchiński (SSSM Stal Toruń)
11. Antoni Kawczyński (GKŻ Wybrzeże Gdańsk)
12. zawodnik z eliminacji (drugi)
13. Kacper Teska (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów)
14. Szymon Ludwiczak (MKMŻ Rybki Rybnik)
15. Denis Andrzejczak (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów)
16. zawodnik z eliminacji (pierwszy)
17. Ksawery Słomski (SSSM Stal Toruń)
18. Jakub Breński (KS Toruń SA)
19. Szymon Tomaszewski (MKMŻ Rybki Rybnik)
20. Wiktor Andryszczak (UKS Speedway Rędziny)
21. zawodnik z eliminacji (trzeci)
22. zawodnik z eliminacji (czwarty)

 

KP Piast Iłowa – Warta Gorzów 31.08.2019r., godz. 17:00 – 5. kolejka IV ligi lubuskiej

To może być jeden z pierwszych pojedynków o przodownictwo w lidze. Lider z Gorzowa zmierzy się z wiceliderem. Piast ma o jeden punkt mniej, ponieważ przegrał wyjazdowe spotkanie 4. kolejki ze Spójnią Ośno Lubuskie (0:1). “Granatowo-bordowi” w tym sezonie nie zaznali natomiast porażki. Zremisowali 1:1 z Polonią Słubice na inaugurację, by w kolejnych trzech starciach nie dawać rywalom właściwie żadnych szans. Dziesięć zdobytych bramek i zero straconych to bilans wspomnianych spotkań w wykonaniu ekipy Pawła Wójcika. Liczymy na kontynuowanie dobrej passy.

Grand Prix Niemiec w Teterow 31.08.2019r., godz. 19:00 – 7. runda SGP

Kolejna odsłona walki o tytuł indywidualnego mistrza świata. Po niezbyt udanej dla Bartosza Zmarzlika rundzie w Szwecji na czele samodzielnie rządzi już Leon Madsen, do którego otwierający grupę pościgową Polak ma sześć punktów straty. Tuż za wychowankiem Stali Gorzów czają się Emil Sajfutdinow i Martin Vaculik. Już samo to zwiastuje spore emocje, a i walka o utrzymanie w czołowej ósemce nie jest nudna. Na niemieckiej ziemi żużlowcom z czołówki rzadko zdarza się jeździć. Zaskoczyć może reprezentant gospodarzy Martin Smolinski, które wobec kontuzji Nickiego Pedersena będzie próbował udowodnić swoją wartość dla Falubazu Zielona Góra. Do rywalizacji nadal nie wraca Greg Hancock, którego ponownie zastąpi Robert Lambert, sam do niedawna leczący kontuzję.

Drużynowe Mistrzostwa Polski 85-125cc 01.09.2019r., godz. 11:00 – 5. runda

Dwa ostatnie turnieje nie były zbytnio udane dla JUST FUN GUKS Speedway Wawrów, który zajmował miejsca tuż za podium. Straty te sprawiły, że sytuacja w walce o medale nieco się skomplikowała i młodzi miniżużlowcy muszą wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, by odeprzeć ataki zawodników UKS Speedway Rędziny i Bocar Włókniarza Częstochowa. U siebie groźni będą reprezentanci BTŻ Polonii Bydgoszcz. Bezdyskusyjnie na czele pozostają rybniczanie, którym tylko jakaś katastrofa mogłaby odebrać złote medale.

Numery startowe:
1, 2, 3, 22 – BTŻ Polonia Bydgoszcz
4, 5, 6, 23 – MKMŻ Rybki Rybnik
7, 8, 9, 24 – SSSM Stal Toruń
10, 11, 12, 25 – UKS Speedway Rędziny
13, 14, 15, 26 – GKŻ Wybrzeże Gdańsk
16, 17, 18, 27 – JUST FUN GUKS Speedway Wawrów
19, 20, 21, 28 – Bocar Włókniarz Częstochowa

Trening z Ewą Chodakowską 01.09.2019r., godz. 12:00

Wielka gratka dla fanów zdrowego trybu życia i ruchu na świeżym powietrzu. Stadion im. Edwarda Jancarza tym razem ugości osoby chcące trochę poćwiczyć. Gościem specjalnym będzie specjalistka w tej dziedzinie – Ewa Chodakowska, która przeprowadzi nie tylko trening, ale wygłosi też specjalną mowę motywacyjną dla uczestników. 

Plan imprezy:
11:00 – przyjęcie uczestników
12:00 – trening z Danielem Żołkiem
12:40 – trening z Ewą Chodakowską
13:25 – power speach Ewy Chodakowskiej
13:40 – trening z Olą Ozga

Rowerem po Puchar – Masa Rowerowa 01.09.2019r., godz. 12:00

Działania grupy Rowerowy Gorzów odnoszą coraz większe skutki i w mieście pojawia się więcej ścieżek rowerowych. Jako wyraz konsolidacji tego środowiska i chęć pokazania, jak wielu jest w Gorzowie rowerzystów, co jakiś czas organizowana jest Masa Rowerowa. Tym razem ma ona wymiar szczególny, bowiem mieszkańcy mogą dołożyć swoje pięć groszy w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Niedzielne wydarzenie to tylko mocy początek tego, co trwać będzie przez cały wrzesień. Uczestnicy będą naliczać sobie kilometry poprzez specjalną aplikację. Liczba zebranych kilometrów dla miasta zostanie podzielona przez liczbę mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego. Wygrywa ta miejscowość, która będzie miała najwyższy wynik.

Trasa przejazdu (13 km):
Park Górczyński – Okulickiego – Kombatantów – Fieldorfa-Nila – Walczaka – Górczyńska – Piłsudskiego – Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej – Pomorska – Podmiejska – Warszawska – Jagiełły – Chrobrego – Most Staromiejski – Przemysłowa – Mazowiecka – Grobla – Most Staromiejski – Chrobrego – Wybickiego – Kosynierów Gdyńskich – Roosevelta – Mieszka I – Plac Grunwaldzki

67. Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa 01.09.2019r., godz. 14:15

To właśnie w Ostrowie odbywa się najstarszy turniej żużlowy w Polsce. Nie jest jeszcze znana pełna obsada, ale wiadomo, że pojadą przynajmniej dwa reprezentanci truly.work Stali Gorzów – Bartosz Zmarzlik i Szymon Woźniak. Obaj będą w gronie faworytów, szczególnie pierwszy z wymienionych. Póki co wiadomo, że stawkę uzupełnią głównie zawodnicy z niższych lig na czele z dobrym znajomych gorzowskich kibiców Tomaszem Gapińskim. Pojedzie też jedno z objawień tegorocznej PGE Ekstraligi Mikkel Michelsen. Trofeum bronić będzie Grzegorz Walasek. Po serii 20 wyścigów odbędzie się baraż, a następnie wielki finał. Wyścig finałowy będzie poświęcony pamięci Tomasza Jędrzejaka.

Autor: Marcin Malinowski
Fot.: Dawid Lis

Pokaż więcej

Marcin Malinowski

Fachem dziennikarskim pałam się od lat blisko 10, więc już sporo za mną, ale myślę, że jeszcze więcej przede mną. W przeciągu tej dekady współpracowałem z wieloma redakcjami, dla niektórych pisząc nadal. Wszystko zaczęło się od lokalnego portalu egorzow.pl i nieukrywanej pasji do żużla. Stąd też w niedługim czasie znalazłem swoje miejsce w Sportowych Faktach, będących dziś częścią Wirtualnej Polski oraz w Tygodniku Żużlowym. Speedway przestał być jednak aż tak istotny, bo w końcu są też i inne sporty. Dlatego też współpracowałem z gorzowskim klubem futbolu amerykańskiego oraz redakcją Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Od kilku lat namiętnie zaglądam do gorzowskich klubów piłkarskich, szczypiorniaka, koszykarskich, siatkarskich czy tenisa stołowego, ale także do drużyny unihokeja czy piłki wodnej. Mówiąc krótko: wszędzie mnie pełno, bo i zdarzało się zasiadać z mikrofonem w roli spikera na zawodach miniżużlowych czy futbolu amerykańskiego.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close