sells gorzów
masita gorzów
Pozostali

Gorzowskie kajakarki ze srebrem i brązem na mistrzostwach Świata!

Kajakarki AZS AWF Gorzów Karolina Naja i Anna Puławska w sobotę wywalczyły srebrny medal mistrzostw świata w sprincie (K2 – 500 m), a w niedzielę zdobyły brązowy krążek w K4 na 500 metrów. Wywalczone medale na mistrzostwa świata w węgierskim Szeged dają kwalifikację olimpijską dla Polski na Tokio 2020.

W finale K2 na 500 metrów od startu zdecydowane prowadzenie objęła osada Białorusi (Maryna Litvinchuk, Volha Khudzenka). Za ich plecami toczyła się zacięta. Od połowy dystansu polskie kajakarki zdecydowanie przyspieszyły i błyskawicznie zbliżyły się do Białorusinek, ale te zachowały siły na finisz i nie dały sobie odebrać złota. – To był nasz pierwszy wspólny start na arenie międzynarodowej. Z jednej strony trochę mniej presji, z drugiej chciałam, żeby moja młodsza koleżanka też dokonała czegoś wielkiego, co mi się już wcześniej zdarzało – powiedziała w Polskim Radiu Karolina Naja.

Wyniki K2 500 m kobiet
1. Maryna Litwinczuk, Wołga Chudzenka (Białoruś) 1.42,55
2. Karolina Naja, Anna Puławska (Polska) 1.43,34 
3. Spela Ponomarenko-Janic, Anja Osterman (Słowenia) 1.44,21

W niedzielę polska osada w składzie Karolina Naja, Anna Puławska, Katarzyna Kołodziejczyk i Helena Wiśniewska wywalczyła brązowy medal. Od samego startu prowadziły faworytki Węgierki, które przed własną publicznością cieszyły się ze złota. Biało-czerwone uzyskały jednocześnie kwalifikację olimpijską w czwórce dla polskiej reprezentacji. – Cieszy mnie niezwykła powtarzalność tej osady, takiej czwórki jeszcze nie miałem, odkąd pracuję w kadrze kobiet. Od ubiegłego roku na każdych zawodach stawała na podium, ale muszę się jeszcze zastanowić, czy nie pozmieniać ustawienia w tej osadzie i Anię Puławską posadzić na drugą “dziurę” – przyznał dla eurosport.tvn24.pl trener kobiecej kadry Tomasz Kryk.

Wyniki K4 500 m
1. Węgry 1.32,91
2. Białoruś 1.33,69
3. Polska (Karolina Naja, Helena Wiśniewska, Anna Puławska, Katarzyna Kołodziejczyk) 1.34,77

W finale MŚ w Szeged pływał też kajakarz G’Power Gorzów Przemysław Korsak, który był dziewiąty w finale K1 na 500 m. W K4 na 500 metrów Polacy (Rafał Rosolski, Martin Brzeziński, Bartosz Stabno i Przemysław Korsak) odpadli w półfinale. Kanadyjkarz AZS AWF Wiktor Głazunow w finale C1 500 m zajął czwarte miejsce.

Wyniki C1 500 m
1. Sebastian Brendel (Niemcy) 1.53,59
2. Angel Kodinow (Bułgaria) 1.54,49
3. Oleg Tarnowszczi (Mołdawia) 1.54,94
4. Wiktor Głazunow (Polska) 1.55,28 

Opublikowany przez Women's Polish Canoe Team Sobota, 24 sierpnia 2019

Opublikowany przez Women's Polish Canoe Team Sobota, 24 sierpnia 2019

Opublikowany przez Women's Polish Canoe Team Sobota, 24 sierpnia 2019

Pokaż więcej

Piotr Kaczmarek

Inżynier transportu drogowego z wykształcenia, dziennikarz sportowy z pasji i zamiłowania. Co tu więcej pisać o sobie. Zobaczcie, z kim aktualnie współpracuje: redakcja serwisu speedwayekstraliga.pl, Ambasador PGE Ekstraligi, redakcja FB Koszykówka kobiet, komentator lajfy.com i sędzia okręgowy w Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close