masita gorzów
Pozostali wojownicyPozostali

Falstart na inauguracje futbolistów

Mustangs Płock - Grizzlies Gorzów 26:12

Bez zwycięstwa pozostają Grizzlies Gorzów w Lidze Futbolu Amerykańskiego. Po nieudanych poprzednich rozgrywkach sezon 2019 zaczęli od ambitnej, ale przegranej walki z Mustangs w Płocku. “Niedźwiedzie” przegrały 12:26, a o wyniku przeważyła słabsza druga połowa spotkania.

Dla gorzowian było to pierwsze spotkanie w tegorocznym LFA9. Mustangi miały już za sobą wyjazdowe starcie z Warsaw Mets, w którym ponieśli porażkę 6:13. W pierwszych dwóch kwartach pojedynek był niezwykle wyrównany. Obie drużyny prowadziły na sobie rozpoznanie i dopiero w drugiej części padły pierwsze punkty. Zarówno ekipa z Płocka, jak i z Gorzowa zdobyły po dwa przyłożenia i na przerwę schodziły przy remisie 12:12.

Po powrocie na boisko zespół Michała Chudego miał problemy w ofensywie i nie powiększył już swojego dorobku. Jednocześnie nie udało się też upilnować rywali, którzy nie tylko dwa razy wpadli w pole punktowe, ale też raz podwyższyli za dwa punkty, ustalając wynik na 26:12 na swoją korzyść.

Pierwsze przetarcie wynikowo nie wypadło więc najlepiej, ale Grizzlies, wspierani przez sztab szkoleniowy I-ligowej Watahy Zielona Góra, z optymizmem patrzą w przyszłość. Już 8 września mecz przed własną publicznością z Archers Bydgoszcz. Oprócz wyjątkowych emocji sportowych klub szykuje też kilka innych atrakcji, w tym występ cheerleaderek z zaprzyjaźnionej Watahy Zielona Góra.

Mustangs Płock – Grizzlies Gorzów 26:12 (0:0, 12:12, 6:0, 8:0)

Autor: Marcin Malinowski
Wynik: ligafa.pl

Pokaż więcej

Marcin Malinowski

Fachem dziennikarskim pałam się od lat blisko 10, więc już sporo za mną, ale myślę, że jeszcze więcej przede mną. W przeciągu tej dekady współpracowałem z wieloma redakcjami, dla niektórych pisząc nadal. Wszystko zaczęło się od lokalnego portalu egorzow.pl i nieukrywanej pasji do żużla. Stąd też w niedługim czasie znalazłem swoje miejsce w Sportowych Faktach, będących dziś częścią Wirtualnej Polski oraz w Tygodniku Żużlowym. Speedway przestał być jednak aż tak istotny, bo w końcu są też i inne sporty. Dlatego też współpracowałem z gorzowskim klubem futbolu amerykańskiego oraz redakcją Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Od kilku lat namiętnie zaglądam do gorzowskich klubów piłkarskich, szczypiorniaka, koszykarskich, siatkarskich czy tenisa stołowego, ale także do drużyny unihokeja czy piłki wodnej. Mówiąc krótko: wszędzie mnie pełno, bo i zdarzało się zasiadać z mikrofonem w roli spikera na zawodach miniżużlowych czy futbolu amerykańskiego.