sells gorzów
masita gorzów
StalStilonStalW lewoPozostałeWartaNożnaSzczypiorniak

Żużlowa walka o medale, piłkarska o punkty. Szczypiorniści zaczynają sparingi

Zapowiedź sportowego weekendu 17-18.08.2019

Przed nami kolejny żużlowo-piłkarski weekend, jednak tym razem z kolejnym akcentem. Pierwsze gry kontrolne rozpoczną bowiem szczypiorniści. W Gorzowie i okolicach będzie się działo sporo.

Indywidualne Mistrzostwa Polski 85-125cc 17.08.2019r., godz. 9:30 – IX runda

Sobotę można rozpocząć od wizyty w Wawrowie. Wczesna godzina wynika z tego, że później czekają nas kolejne żużlowe imprezy. O zaatakowanie pozycji medalowej walczyć Bartosz Lewandowski z JUST FUN GUKS Speedway Wawrów. Obecnie jest piąty i ma siedem punktów straty do Szymona Ludwiczak z MKMŻ Rybki Rybnik. Na czele klasyfikacji klubowy kolega tego ostatniego, Dawid Piestrzyński oraz gdańszczanin Mateusz Łopuski. Dwójka liderów ma 80 punktów. Jest to aż 10 “oczek” więcej niż u Ludwiczaka. Kilku młodych zawodników będzie bogatszych o doświadczenia z gdańskiego Speedway Camp. Z Wawrowa pojawili się tam adepci bez licencji, którzy pojechali w zawodach na mniejszych motocyklach, ale z sukcesami wystąpili wychowankowie GUKS-u, jeżdżący teraz w Falubazie Krystian Gręda i Dominik Woźniak, który to wygrał turniej niższej kategorii.

Lista startowa:

 1. Dawid Piestrzyński (MKMŻ Rybki Rybnik)
 2. Emil Maroszek (BTŻ Polonia Bydgoszcz)
 3. Kacper Teska (JUST FUN GUKS SpeedwayWawrów)
 4. Denis Andrzejczak (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów)
 5. Mateusz Łopuski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk)
 6. Mikołaj Duchiński (SSSM Stal Toruń)
 7. Maciej Kurzawski (BTŻ Polonia Bydgoszcz)
 8. Jakub Breński (KS Toruń SA)
 9. Szymon Ludwiczak (MKMŻ Rybki Rybnik)
 10. Kacper Halkiewicz (Bocar Włókniarz Częstochowa)
 11. Nikodem Czmut (SSSM Stal Toruń)
 12. zawodnik z eliminacji (drugi)
 13. Antoni Kawczyński (GKŻ Wybrzeże Gdańsk)
 14. Bartosz Lewandowski (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów)
 15. Krystian Gręda (ZKŻ SSA Zielona Góra)
 16. zawodnik z eliminacji (pierwszy)
 17. Ksawery Słomski (SSSM Stal Toruń)
 18. Wiktor Andryszczak (UKS Speedway Rędziny)
 19. Szymon Tomaszewski (MKMŻ Rybki Rybnik)
 20. Mikołaj Krok (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów)
 21. zawodnik z eliminacji (trzeci) – R1
 22. zawodnik z eliminacji (czwarty) – R2

Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dębno 17-18.09.2019r.

Trwa obóz kondycyjny piłkarzy ręcznych Stali Gorzów. Ciężkie treningi to oczywiście chleb powszedni dla podopiecznych Dariusza Molskiego, choć była też inna forma przygotowań niż tylko gra w hali. W czwartek szczypiorniści zaprezentowali się w plażowej odmianie swojej dyscypliny. Turniej o Puchar Burmistrza w Dębnie będzie zwieńczeniem tygodniowego zgrupowania. A rywale to nie byle kto, bo jest nawet superligowa Pogoń Szczecin. Ostatecznie jednak gorzowianie sprawdzą się tylko z dwoma drużynami, bo z przyjazdu zrezygnował Jurand Ciechanów.

Terminarz gier:
Sobota 17.08.2019r.:
godz. 12:00 – Stal Gorzów vs Pogoń Szczecin
godz. 16:30 – Pogoń Szczecin vs Gwardia Koszalin
godz. 18:30/19:00 – Stal Gorzów vs Gwardia Koszalin

Niedziela 18.08.2019r.:
godz. 10:30 – Gwardia Koszalin vs Stal Gorzów

Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych 17.08.2019r., godz. 16:00

Postawa gorzowskich młodzieżowców w PGE Ekstralidze nie napawa optymizmem, ale wśród swoich rówieśników nadal pozostają mocnymi zawodnikami, szczególnie na własnym torze. To właśnie w tym elemencie wypatruję się największej szansy dla Rafała Karczmarza i Alana Szczotki. Z pewnością ogromna szkoda, że kontuzji doznał Mateusz Bartkowiak. Mógłby sporo pomóc. Brak leszczyńskiej Unii jest także na plus, bo wówczas to “Byki” byłyby murowanym faworytem, oczywiście przy wystawieniu najsilniejszej pary. Pod ich nieobecność duże szanse daje się Bogdance Motorowi Lublin. W tym gronie byłby też PGG ROW Rybnik, ale w tym samym dniu odbywa się półfinał Nice 1. LŻ, dlatego rybniczanie wysłali na MMPPK drugi garnitur.

Awizowane składy:
MRGARDEN GKM Grudziądz (nr 1, 2, 15): Marcin Turowski, Kamil Wieczorek
PGG ROW Rybnik (nr 3, 4, 16): Przemysław Giera, Dominik Tyman
Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. (nr 5, 6, 17): Kamil Nowacki, Marcin Kościelski
truly.work Stal Gorzów (nr 7, 8, 18): Rafał Karczmarz, Alan Szczotka
Bogdanka Motor Lublin (nr 9, 10, 19): Wiktor Lampart, Wiktor Trofimow
Bocar Włókniarz Częstochowa (nr 11, 12, 20): Jakub Miśkowiak, Michał Gruchaski
Stelmet Falubaz Zielona Góra (nr 13, 14, 21): Norbert Krakowiak, Damian Pawliczak

Grand Prix Skandynawii 17.08.2019r., godz. 19:00 – VI runda

Bartosz Zmarzlik, Emil Sajfutdinow i Leon Madsen to obecnie trójka zawodników będących najbliżej zdobycia tytułu mistrza świata. Na półmetku cyklu wyżej wspomniani mają po 61 punktów. W ostatnim czasie urazu nabawił się ten ostatni i nie obroni już mistrzostwa Europy. Poświęcił to jednak, by odpocząć i wrócić na GP. Nie obędzie się jednak bez zmian spowodowanych kontuzjami i innymi zdarzeniami losowymi. Poturbowanego Antonio Lindbaecka zastąpi Mikkel Michelsen, bowiem uraz leczy także Robert Lambert, drugi rezerwowy cyklu. Do Europy nadal nie wybrał się Greg Hancock, więc za niego tradycyjnie już pojedzie Max Fricke. Kto jest najbardziej w gazie? Znów należałoby wrócić do wspomnianej na początku trójki. Pogrozić im może czwarty Martin Vaculik, mający zaledwie dwa “oczka” straty. Polacy liczą, że do walki o medale włączy się jeszcze Patryk Dudek. O bezpieczne utrzymanie walczą zaś Maciej Janowski i Janusz Kołodziej. Szyki faworytom może pomieszać Matej Zagar. Słoweniec znów budzi się na drugą część sezonu. Aby uratować swój byt w Grand Prix będzie się jednak musiał sporo napocić.

Drużynowe Mistrzostwa Polski 85-125cc 18.08.2019r., godz. 11:00 – III runda

Jak dotąd JUST FUN GUKS Speedway Wawrów zajmował trzecie miejsca. Niemalże nieuchwytni są rybniczanie, którzy gubią pojedyncze punkty. Co ciekawe, najczęściej przeciwko wawrowianom. Czy uda się wykorzystać atut własnego toru? Jeśli tak, to ekipa z Wawrowa umocni się na drugiej pozycji.

Numery startowe:
1, 2, 3, 22 – JUST FUN GUKS Speedway Wawrów
4, 5, 6, 23 – MKMŻ Rybki Rybnik
7, 8, 9, 24 – Bocar Włókniarz Częstochowa
10, 11, 12, 25 – UKS Speedway Rędziny
13, 14, 15, 26 – BTŻ POLONIA Bydgoszcz
16, 17, 18, 27 – SSSM Stal Toruń
19, 20, 21, 28 – GKŻ Wybrzeże Gdańsk

Stilon Gorzów – Ilanka Rzepin 18.08.2019r., godz. 17:00 – 3. kolejka

“Niebiesko-biali” nadal czekają na pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie. Zaczęli do remisu z w Zbąszynku, a kilka dni później przegrali 1:3 w Słubicach, mimo że sami otworzyli wynik spotkania. Rywalizacja z Ilanką będzie istotna z kilku powodów. Po pierwsze, będzie to inauguracja na stadionie przy ul. Olimpijskiej. Po drugie, gorzowianie chcieliby w końcu zgarnąć komplet punktów. Po trzecie, osobą łączącą oba kluby jest trener Kamil Michniewicz. Przed rozpoczęciem rozgrywek nawiązano zresztą współpracę, więc będzie to niejako mecz przyjaźni. Obecny szkoleniowiec Stilonu spędził w Rzepinie wiele lat. – Nie ukrywam, że Ilanka jest głęboko w moim sercu. Na pewno będzie to dla mnie bardzo trudny mecz, ale Ilanka ma swoje cele, my mamy swoje – mówił w przedsezonowym wywiadzie. Miejmy nadzieję, że pozytywnych emocji ze szczęśliwym zakończeniem nie zabraknie.

Czarni Żagań – Warta Gorzów 18.08.2019r., godz. 17:00 – 3. kolejka

Czwartkowym pojedynkiem z Pogonią Skwierzyna (5:0) wydaje się, że “granatowo-bordowi” weszli na odpowiednie tory. To jednak dopiero początek ligi. Po falstarcie, jakim był remis 1:1 z Polonią Słubice przed własną publicznością, gorzowianie zagrali jeszcze bardziej zdecydowanie, ale – co ważniejsze – skuteczniej. Kibice musieli jednak czekać na pierwszego gola do 41. minuty. Pierwsze pół godziny zdaniem Pawła Wójcika nie było godne pochwały dla jego zawodników. Warta naciskała, ale i goście byli groźni, dlatego dobrze, że na posterunku był Vitaliy Chizhykov.

Po Pogoni przychodzi czas na kolejnego beniaminka. Czarni to jednak nieco inna półka. W IV lidze znaleźli się poprzez zajęcie drugiego miejsca w zielonogórskiej okręgówce, a po dwóch kolejkach są… liderem. Wygrali bowiem domowy mecz z Koroną Kożuchów (4:0) i wyjazdowy ze Spójnią Ośno Lubuskie (2:1). Zapowiada się sporo pracy dla gorzowskich obrońców.

Autor: Marcin Malinowski
Fot.: Dawid Lis

Pokaż więcej

Marcin Malinowski

Fachem dziennikarskim pałam się od lat blisko 10, więc już sporo za mną, ale myślę, że jeszcze więcej przede mną. W przeciągu tej dekady współpracowałem z wieloma redakcjami, dla niektórych pisząc nadal. Wszystko zaczęło się od lokalnego portalu egorzow.pl i nieukrywanej pasji do żużla. Stąd też w niedługim czasie znalazłem swoje miejsce w Sportowych Faktach, będących dziś częścią Wirtualnej Polski oraz w Tygodniku Żużlowym. Speedway przestał być jednak aż tak istotny, bo w końcu są też i inne sporty. Dlatego też współpracowałem z gorzowskim klubem futbolu amerykańskiego oraz redakcją Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Od kilku lat namiętnie zaglądam do gorzowskich klubów piłkarskich, szczypiorniaka, koszykarskich, siatkarskich czy tenisa stołowego, ale także do drużyny unihokeja czy piłki wodnej. Mówiąc krótko: wszędzie mnie pełno, bo i zdarzało się zasiadać z mikrofonem w roli spikera na zawodach miniżużlowych czy futbolu amerykańskiego.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close