Piłka ręczna: na superligę jeszcze za wcześnie

8 lipca 2017, 10:07, red
fot. Marcin Kluwak/archiwum
Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów zagra w sezonie 2017/18 w I lidze – donosi portal sportowefakty.wp.pl Klub zrezygnował ze starań o angaż w PGNiG Superlidze. Stal chce awansować do najwyższej klasy rozgrywek za dwa lata.

Gorzowska drużyna, która w ubiegłym sezonie zajęła w rozgrywkach ligowych drugie miejsce otrzymała zaproszenie do gry PGNiG Superlidze. Klub z Gorzowa musiał spełnić dwa warunki. Potrzebna była hala i 1,5 miliona złotych. - Podjęliśmy decyzję, że będziemy realizowali ten plan, który mieliśmy założony w zeszłym sezonie. Głównym celem jest awans do Superligi za dwa lata i tego się trzymamy. Nie zdecydowaliśmy się przejść wyżej w tej chwili, ponieważ musimy być do tego bardziej przygotowani organizacyjnie i finansowo. Nie chcemy robić niczego pochopnie. Niech to ma ręce i nogi, bo kilka razy były takie przypadki, że zespoły awansowały na siłę, a potem nie mogli tego utrzymać - przyznał w wywiadzie dla portalu sportowefakty.wp.pl Krzysztof Ziomkowski, dyrektor sekcji piłki ręcznej.

Gorzowianie spokojnie przygotowują się do kolejnego sezonu. W zespole zagrać ma 16 zawodników - Jesteśmy gotowi na grę w I lidze. Wszystkie kontrakty są już podpisane z jednej i drugiej strony. Chłopacy muszą tylko je odebrać. Hala jest przygotowywana do odbioru przez związek. Trzeba naprawić parkiet - dodał Ziomkowski.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także


Pozostałe wiadomości