Złoty medal zawodnika AZS-AWF Gorzów

16 października 2017, 08:45, inf. prasowa
W Poznaniu w dniach 13-15.10.2017 r. odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Judo. W zawodach wystartowało 497 zawodniczek i zawodników z 127 klubów reprezentujących 16 województw.

Nasze miasto reprezentował jeden zawodnik sekcji judo K.S. AZS-AWF Gorzów Wlkp. Ignacy Studnicki (Katolickie Gimnazjum św. Tomasza z Akwinu) wadze 66kg., gdzie wystartowało 41 zawodników.

Ignacy po nieudanym starcie w Otwartym Pucharze Polski w Warszawie (9 miejsce na 39 zawodników z całej Europy) wciągnął wnioski z przegranych i pokazał swoją klasę na MP. Dwie swoje pierwsze walki z zawodnikami reprezentujących takie klubu jak Czerni Bytom i UKS Kraków Ignacy wygrał już w pierwszej minucie trzyminutowego pojedynku. W walce o półfinał po ciężkie i wyczerpującej walce pokonał swojego kolegę i partnera na zgrupowaniach w Zakopanem reprezentującego UKS 10 Bydgoszcz Dominika Zakowicza. W walce o finał Mistrzostw Polski Ignacy spotkał się z Mateuszem Sadowskim z WKS „Flota” Gdynia. Po przebytym kryzysie z poprzedniego pojedynku wygrywa swój pojedynek po nie całej minucie, rzucając swojego przeciwnika na Ippon.

Finał pokazała pełen potencjał Ignacego. W walce o pierwsze miejsce reprezentant K.S. AZS-AWF Gorzów Wlkp. spotkał się Adamem Chryściną z Warszawy. Zawodnik stołecznego klubu i zeszłoroczny brązowy medalista Mistrzostw Polski Młodzików  z Opola uległ dysponującemu doskonała formę Ignacemu. Tu trzeba zaznaczyć, że Adam w 2016r. wygrał z gorzowianinem podczas MP. Ignacy Studnicki złoty medalista Mistrzostw Polski Młodzików w Judo.


Podziel się


Komentarze