Pogrom przy Chopina

13 grudnia 2018, 21:48, red
Wysoka wygrana gorzowskich koszykarek. Podopieczne trenera Maciejewskiego wygrywają ostatni, grupowy mecz w EuroCup Women ze szwedzką drużyną Södertällje i z pierwszego miejsca awansują do dalszej fazy rozgrywek.

Dawno przy Chopina nie „pękła” setka. W meczach ligowych, bądź w europejskich pucharach spotkania są wyjątkowo zacięte. Tym razem, od samego początku czwartkowego meczu widać było ogromną przewagę gorzowianek. Akademiczki były lepsze w każdym detalu. Co prawda raz na jakiś czas przyjezdne zawodniczki „dziurawiły” nasz kosz „trójkami”, ale to nawet na chwilę nie zachwiało równowagą gorzowianek. W meczu zagrała cała 10-tka zawodniczek. Bez większych problemów punkty zdobywały zawodniczki z ławki.

- Mocno liczymy się w Europie, chcemy grać dalej. Następna runda EuroCup Women odbędzie się pod koniec stycznia. Zobaczymy, kogo los nam przydzieli. Już teraz możemy obiecać, że w każdym meczu będzie grać o zwycięstwo. Jesteśmy dumni, że doszliśmy tak daleko i na pewno nie powiedzieliśmy ostatniego słowa – mówił tuż po meczu trener Dariusz Maciejewski.

InvestInTheWest ENEA – Telge Basket Södertällje 113:57 (30:20, 33:16, 23:13, 27:8)

InvestInTheWest ENEA: Dźwigalska 5, Zoll-Norman 9, Rytsikava 6, Atkins 7, Prezelj 11, Fikiel 11, Juskaite 27, Papowa 15, Stelmach 10, Linskens 12.

Telge Basket Södertällje: Bwende 0, Elias 5, Astrom 12, Hope Weaver 23, Holmqvist 5, Radonja 2, Gustafsson 2, Trajchevska 8.

FotoreportażPodziel się


Komentarze