Stilon i Warta w IV lidze

2 czerwca 2019, 14:22
fot. Radosław Łogusz/archwium
W ostatnim meczu w III lidze przed własną publicznością Stilon Gorzów Prosupport ulega Rekordowi Bielsko-Białej 0:1. Matematyczne szanse na utrzymanie w tej klasie rozgrywek miała też Warta. Niestety obie drużyny spadają do IV ligii.

- Choć to Gorzowianie dziś zdecydowanie przeważali na boisku, to w 25 minucie Rekord zdobywa jak się później okazuje zwycięskiego gola. Później już tylko mnóstwo niewykorzystanych sytuacji ze strony obu drużyn, jednak to Stilon Gorzów Prosupport znacznie częściej marnuje szanse. To już pewne, że Stilon Gorzów Prosupport od nowego sezonu zacznie rozgrywki na szczeblu IV ligi Lubuskiej, jednak wierzymy w to że będzie to jedno-sezonowy epizod naszego klubu i już za rok wrócimy silniejsi do III ligi – czytamy na oficjalnym profilu klubu.

Gorzowski Stilon jest ostatnim zespołem w ligowej tabeli. W 33 rozegranych meczach, gorzowianie zdobyli 25 punktów. Strzelili 29 bramek, stracili 74.

Warta Gorzów, mimo że wygrała wyjazdowe spotkanie w dalekich Tarnowskich Górach, także opuszcza szeregi III ligi. - Stała się jedną z trzech ofiar drugoligowego kataklizmu, gdzie do „gorzowskiej” grupy trzeciej ligi zostały zdegradowane aż trzy drużyny. W ten sposób u nas liczba spadkowiczów zwiększyła się do aż sześciu – czytamy w artykule Gazety Wyborczej autorstwa Ireneusza Klimczaka.

Ostatnie mecze gorzowian w III lidze: sobota 8 czerwca, godz. 17: Warta – MKS Kluczbork, Foto Higiena Gać – Stilon.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także


Pozostałe wiadomości