Gorzów powitał mistrza Zmarzlika [film]

6 października 2019, 18:45, ak
Tuż przed rozpoczęciem meczu barażowego pomiędzy Stalą Gorzów, a drużyną TŻ Ostrovia kibice zgromadzeni na stadionie wraz z prezydentem Gorzowa i prezesem klubu podziękowali oficjalnie Bartoszowi Zmarzlikowi za zdobycie tytułu indywidualnego mistrza świata. Prezydent Wójcicki zapowiedział, że odbędzie się również specjalne spotkanie Zmarzlika z mieszkańcami.

Bartosz Zmarzlik, wychowanek Stali Gorzów zdobył w sobotę 5 października tytuł indywidualnego mistrza świata na żużlu. Złoto zapewnił sobie zwyciężając bieg półfinałowy w Toruniu. Wówczas było już wiadomo, że nic mu tej przewagi nad Leonem Madsenem nie odbierze. W biegu finałowym emocje wzięły górę i Zmarzlik przyjechał na ostatnim miejscu. To jednak nie miało znaczenia, bo już kilka minut później świętował swój największy w karierze sukces.

Tym samym, Bartosz Zmarzlik został trzecim Polakiem, który w historii polskiego żużla zdobył mistrzostwo świata, po Jerzym Szczakielu w 1973 roku i Tomaszu Gollobie w 2010 roku. - Rozpiera nas duma. Bardzo cieszymy się, że nasz wychowanek sięgnął w końcu po złoto. Patrząc na pracowitość i konsekwencję Bartka, ten tytuł mu się po prostu należał. Jest to zawodnik kompletny, on wie po co jeździ – podkreśla Stanisław Chomski, trener Stali Gorzów.

W niedzielę 6 października, tuż przed rozpoczęciem meczu barażowego pomiędzy Stalą Gorzów, a drużyną TŻ Ostrovia odbyło się specjalne powitanie Barka Zmarzlika na „Jancarzu”. Gorzowski mistrz świata wyjechał na prezentację na osobnym samochodzie i zrobił rundę honorową na stadionie. Oprócz kibiców zgromadzonych na trybunach, Bartka Zmarzlika przywitał prezydent Jacek Wójcicki i prezes Stali Gorzów Marek Grzyb.

Bartosz Zmarzlik otrzymał od swojego klubu wycieczkę na Malediwy, a od prezydenta Wójcickiego bukiet biało-czerwonych róż i specjalne podziękowania. Prezydent Jacek Wójciki zapowiedział, że w piątek 11 października o godz. 19 odbędzie się specjalnie spotkanie dla mieszkańców Gorzowa z Bartoszem Zmarzlikiem. Póki co nie są znane szczegóły niespodzianki.

- Dziękuję wam. To zwycięstwo to było spełnienie moich marzeń, zrobiłem to dla kibiców – powiedział Zmarzlik.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także


Pozostałe wiadomości