Czy Warta Gorzów utrzyma się w III lidze?

1 czerwca 2020, 10:51, mk
fot. Radosław Łogusz (archiwum)
Czy III liga piłkarska zagości w Gorzowie na dłużej? Jest na to szansa, bo miejscowa Warta intensywnie przygotowuje się do zbliżającego sezonu. Wiele zależy od tego, czy klub uzyska wsparcie finansowe ze strony miasta.

Lokomotywa pod nazwą Warta Gorzów nabiera coraz większego rozpędu. Władze klubu odrobiły lekcję z sezonu, który zakończył się spadkiem do IV ligi i obiecują, że są w stanie wygrać z każdym i walczyć o jeszcze wyższe cele. Problem w tym, że występy w III lidze kosztują, bo zawodników z Gorzowa czekają dalekie wyjazdy. Prezes gorzowskiego klubu Zbigniew Pakuła mówi, że jest już po spotkaniach ze sponsorami, a w najbliższą środę (3 czerwca) w Urzędzie Miasta odbędzie się spotkanie z władzami.

- Władze miasta widzą zielone światełko, żebyśmy miasto i województwo promowali na arenie całej Polski. Mamy jeden z lepszych sztabów szkoleniowych. Przede wszystkim chcemy się skupić na spięciu budżetu. Prezydent przychylnie patrzy na sport i piłkę w Gorzowie. Na IV ligę z miasta nie dostawaliśmy żadnych środków. Wszystko było na moich i sponsorów barkach – mówił na antenie Radia VOX FM prezes Warty Gorzów.

Czy jest szansa na utrzymanie się w III lidze dłużej niż jeden sezon? - pytał w programie "Dyskusje nad Wartą" Maciej Ziółkowski. - Nie oszukujmy się, jakieś lekcje zostały odrobione sprzed tego okresu, kiedy wydarzył się spadek. Cały czas z pokorą podchodzę do piłki, jest wiele różnych czynników, które wpływają na końcowy wynik – odpowiadał trener Paweł Wójcik.

Prezes klubu ma nadzieję, że w tym sezonie środowisko piłkarskie będzie bardziej przychylne zespołowi z Gorzowa. - 13 podyktowanych rzutów karnych miało decydujący wpływ na wyniki meczu. To łatwo policzyć. Było kilka meczów, gdzie zamiast wygranych, to były remisy. Około 20 punktów pogubiliśmy przez takie, a nie inne decyzje sędziowskie. Jesteśmy w stanie grać w każdym meczu i wygrywać te mecze. Jak dołożymy 4-5 osób ze szczebla centralnego, to będziemy mogli walczyć o wyższe cele – mówi na antenie radia prezes klubu.

Czy klub ma szanse na wsparcie ze strony miasta? - Pomoc w pewnym zakresie jest możliwa. Nie chcę uprzedzać żadnych faktów przed spotkaniem, o tym będziemy rozmawiać w środę – mówi w rozmowie z portalem sportowygorzow.pl rzecznik magistratu – Wiesław Ciepiela.

Rozgrywki w III lidze ruszają 8 sierpnia 2020 roku.


Podziel się


Komentarze