Agnieszka Kaczmarczyk przedłużyła kontrakt z AZS-em

3 czerwca 2020, 12:11
Czy koronawirus sprawi, że w tym roku w gorzowskim AZS-ie grać będą tylko polskie zawodniczki? Wszystko na to wskazuje, bo klub przedłużył kontrakt z kolejną polką. Po Katarzynie Dźwigalskiej, Karolinie Matkowskiej, swój podpis pod kontraktem złożyła Agnieszka Kaczmarczyk.

Pandemia zweryfikowała szybko plany wielu koszykarskich klubów w Polsce. Koronawirus sprawił, że wiele klubów ma problemy finansowe, niektóre nie przystąpią w ogóle do rozgrywek. Wciąż nie jest wyjaśniona sprawa otwarcia polskich granic, a z drugiej strony zawodniczki zagraniczne bardzo ostrożnie podchodzą do wyjazdów poza swój kraj. Kluby rozglądają się więc za zawodniczkami krajowymi. Dlatego też tak ważne jest zatrzymanie w gorzowskim klubie doświadczonych zawodniczek.

- Wierzę, że od początku zostanie ona wartościowym graczem naszej drużyny. Liczę na jej dobrą grę zarówno w obronie, jak i w ataku. Jeżeli tak będzie, to postaram się ją mocniej sportowo wykorzystać na boisku. Z kolei jej doświadczenie będzie bardzo cenne dla wprowadzenia do zespołu młodej naszej zawodniczki grającej na tej samej pozycji – powiedział trener Dariusz Maciejewski.

Jak przyznaje sama zawodniczka, negocjacje nie były trudne i chciała przedłużyć kontakt w naszym klubie. Agnieszka jest pełna optymizmu nadchodzącego sezonu i wierzy, że po raz kolejny będzie walczyć z gorzowskim AZS-em o medale w Energa Basket Lidze Kobiet.

- Na pewno Gorzów to jeden z najlepszych klubów pod względem organizacyjnym. Jest to klub stabilny, taki w którym zawodnik może czuć się bezpiecznie w tych dziwnych i trudnych czasach. To, co zawsze podkreślam i uwielbiam w Gorzowie to oczywiście kibice, dzięki którym atmosfera na trybunach jest niesamowita, a oprawy imponujące – powiedziała Agnieszka Kaczmarczyk.

W poprzednim sezonie w EBLK Agnieszka Kaczmarczyk notowała średnio 3,6 punktu i 5,5 zbiórki, a w EuroCup było to 3,1 punktu i 4,8 zbiórki.


Podziel się


Komentarze