Warta i Stilon przy wspólnym stole

3 czerwca 2020, 14:21
To miało być spotkanie ostatniej szansy dla piłkarskich klubów z Gorzowa, które są tuż przed inauguracją tegorocznych rozgrywek. Wbrew oczekiwaniom, w Urzędzie Miasta nie padły żadne konkretne obietnice finansowe. Te mają pojawić się dopiero później.

Przy jednym stole usiedli działacze Stilonu i Warty Gorzów. Spotkanie miało na celu wypracowanie atmosfery dobrych relacji między naszymi klubami”. Co to oznacza? Chodzi o to, aby dwa piłkarskie kluby sportowe rywalizowały ze sobą jedynie na boisku, a nie poza nim. Jak wszyscy dobrze wiemy, kibice obu drużyn nie darzą się nawzajem zbytnią sympatią, a działacze prześcigali się niejednokrotnie w wytykaniu błędów swoich przeciwników. Piłkarski wspólny stół ma te waśnie zakończyć.

- To pozwoli na ich dobre funkcjonowanie teraz, w czasie trudnej sytuacji społecznej i gospodarczej, ale, na czym bardzo mi zależy, również w przyszłości – powiedziała po spotkaniu wiceprezydent Małgorzata Domagała. Ważnym elementem spotkania były też rozmowy o przyszłości, o trwałym wkomponowaniu sportu w nową strategię rozwoju miasta na najbliższe 10 lat. Mówiono o szkoleniu sportowym dzieci i młodzieży, o zaangażowaniu klubów w przeciwdziałanie różnym uzależnieniom.

Prezydent Domagała umówiła się z prezesami na kolejne, tym razem robocze spotkania, podczas których rozstrzygnięte zostaną kwestie pomocy finansowej miasta.


Podziel się


Komentarze