Ligowa siatkówka wraca do Gorzowa po pięciu sezonach przerwy

5 czerwca 2020, 08:50, mk
źródło: SKS Gorzów Wielkopolski
SKS Gorzów Wielkopolski w przyszłym sezonie będzie występował w II lidze. Drużyna wygrała rozgrywki III ligi lubuskiej. Przez pandemię koronawirusa nie odbyły się baraże o II ligę, ale klub otrzymał zaproszenie do rozgrywek drugoligowych.

Ostatnim klubem, który występował na szczeblu centralnym był GTPS, który w 2015 roku przegrał awans do I ligi i na tym skończyła się ligowa siatkówka w Gorzowie Wielkopolskim, która ma przypomnijmy bogate tradycje. Kilkanaście miesięcy temu powstał klub STS Gorzów Wielkopolski i okazał się najlepszy w III lidze. Po odwołaniu z powodu pandemii baraży został on zaproszony do wyższej ligi – informuje portal siatka.org

Klub do tej pory czekał na zielone światło ze strony związku i jak się okazuje – takie dostał. Informacje o starcie zespołu w II lidze potwierdził członek zarządu PZPS Zbigniew Wolski w rozmowie z Filipem Góreckim z Radia Gorzów.

Klub chce grać w hali przy ulicy Czereśniowej, tam, gdzie w latach świetności występował gorzowski GTPS. Ruszają też otwarte treningi, działaczy czekają rozmowy z miastem, sponsorami i zawodnikami.

Jakie cele stawia sobie klub w nowym sezonie? – W tym roku myślę, będzie o tyle łatwiej, że żadna z drużyn nie będzie miała wygórowanych celów, bo sytuacja jest, jaka jest. Wielu sponsorów się wycofuje z powodu koronawirusa, Na pewno będziemy chcieli się utrzymać i jest to, uważam spokojnie w naszym zasięgu. Będziemy starali się zajść jak najwyżej, im więcej się uda, tym lepiej dla nas – mówi w rozmowie z siatka.org Patryk Baran.


Podziel się


Komentarze