Dominika Owczarzak nową rozgrywającą w AZS

8 czerwca 2020, 10:08, mk
26-letnia wychowanka poznańskiego MUKS będzie w tym sezonie bronić barw gorzowskiego zespołu. W ostatnim sezonie grała we Wrocławiu, gdzie w Energa Basket Lidze Kobiet notowała średnio 8,5 punktu, 6,4 asysty i 2,1 zbiórki.

Owczarzak ma na swoim koncie wywalczone dwa złote medale EBLK z CCC Polkowice (2013,2019) oraz srebrny medal w polskiej lidze również z zespołem z Polkowic (2014). Nasza nowa rozgrywająca to również trzykrotna zdobywczyni Pucharu Polski. W ostatnim sezonie EBLK Owczarzak była najlepszą Polską rozgrywającą i w klasyfikacji najlepiej asystujących w lidze, Dominika (średnio 6,4 asysty na mecz) była gorsza tylko od Chloe Wells z Wisły Kraków (6,7).

- Kierowanie grą opanowała już na poziomie, który pozwala realnie myśleć, żeby powierzyć jej rolę pierwszej rozgrywającej naszego zespołu. Taką też rolę będzie spełniać w nadchodzącym sezonie. Wierzę w Dominikę i stąd jej propozycja gry dla nas. To może być udana współpraca na lata – powiedział trener Dariusz Maciejewski.

Co zdecydowała, że po udanym sezonie we Wrocławiu Dominika Owczarzak zdecydowała się na transfer do Gorzowa?

- Bardzo się cieszę na możliwość gry w AZS-ie. Wiem, że jest to stabilny i dobrze zorganizowany klub, który zawsze walczy o najwyższe cele. Po rozmowie z trenerem Maciejewskim nie wahałam się zbyt długo z podjęciem decyzji – powiedziała Dominika Owczarzak


Podziel się


Komentarze