Ósemka Stali oczami ekspertów

8 czerwca 2020, 11:56, mk
fot. Patryk Stachowiak / archiwum
Portal zuzlowy.pl pokusił się o ocenę zawodników zespołu Moje Bermudy Stal Gorzów przed zbliżającym się sezonem. Na „papierze” wypadamy dość blado, ale wszyscy doskonale wiemy, że przewidywania, a rzeczywistość to dwie różne rzeczy.

Dziennikarze portalu wzięli na „tapet” każdego z naszych zawodników. Wypisali plus i minusy zespołu. Zobaczcie, co z tego wyszło:

1. Krzysztof Kasprzak: Ubiegły sezon miał kiepski, ale dzięki swojej postawie w samej końcówce wyjeździł sobie pozostanie w Gorzowie. Jeśli tym razem znowu zawiedzie, to w Stali już mu nie zaufają.

2. Anders Thomsen: Teoretycznie najsłabsze ogniowo seniorskiej formacji. W tym roku powinien jednak zrobić postęp, bo akurat jego punkty będą bardzo potrzebne.

3. Niels Kristian Iversen: Taki trochę powrót syna marnotrawnego do Gorzowa. W poprzednim sezonie spadł z Apatorem do I ligi. Teraz w swoim dawnym klubie znowu ma błyszczeć. Czy jednak to mu się uda? Hmm…

4. Szymon Woźniak: Gdyby ustabilizował formę byłby bardzo pewnym punktem Stali. Jednak świetnie biegi przeplata znacznie słabszymi. Może być jednym z liderów drużyny.

5. Bartosz Zmarzlik: Mistrz świata w polskiej lidzie nie pozwala sobie na wpadki. Wychowanek Stali, kochany przez kibiców. Wybaczyliby mu nawet nieco słabszą jazdę, ale on praktycznie nie zawodzi.

6. Rafał Karczmarz: Długo zastanawiał się czy dalej jeździć czy rzucić żużel. Dziwny człowiek. To jego ostatni sezon jako juniora i jeśli nie zrobi postępów, to może rzeczywiście lepiej będzie dać sobie spokój.

7. Mateusz Bartkowiak: Ma zadatki na niezłego zawodnika. Jest jeszcze bardzo młody i wszystko przed nim. Ten sezon będzie kolejną lekcją dla juniora Stali.

8. Marcus Birkemose (rez.): Podobno nadzieja speedway’a w Danii. Będzie wypożyczony do II ligi, ale pewnie zobaczymy go również na torze w Gorzowie.

Plusy: Bartosz Zmarzlik. Mając takiego zawodnika w składzie można znacznie spokojniej podchodzić do kolejnych spotkań. Zmarzlik to pewny punkt zespołu.

Minusy: Cała reszta drużyny. Na papierze wyglądają solidnie, ale jeżdżą w kratkę. Sam Zmarzlik Stali nie pociągnie. Inni nie mogą zawodzić.

Cel: W poprzednim sezonie bili się w barażach o utrzymanie w elicie. Tym razem nikt nie wyobraża sobie takiego scenariusza. Chociaż o medalach też raczej nie powinni marzyć.

Typ spod ciemnej gwiazdy: Na to miano zasłużył Rafał Karczmarz. Młody człowiek, który chyba potrafi jeździć na żużlu powinien już wiedzieć, czego chce. A póki co zachowywał się jak primadonna.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także


Pozostałe wiadomości