SKS Gorzów przygotowuje się do sezonu

11 czerwca 2020, 13:38
Kilka dni temu informowaliśmy naszych czytelników o tym, że do Gorzowa, po wielu latach przerwy powraca ligowa siatkówka na szczeblu centralnym. SKS Gorzów przygotowuje się do startu w lidze i kompletuje zespół. Drużyna we wrześniu ma wystąpić w meczach pucharowych.

Udział w wyższej klasie rozgrywkowej oznacza dla gorzowian konieczność wzmocnień. Co prawda 70% zespołu pozostało, ale doszło kilku zdolnych graczy.

- Jednym z nich jest na pewno Krzysztof Baran. Po kontuzji barku wraca na pozycję libero. Na pozycji rozgrywającego mamy Mateusza Stefanowicza z przeszłością drugoligową w Sulęcinie i w Zielonej Górze. To była dla nas najważniejsza pozycja. Mamy też Artura Troskę, także to dość duże wzmocnienie na środku – mówił w wywiadzie dla Radia Zachód Patryk Baran, jedne z trenerów oraz prezes SKS Gorzów.

Na chwilę obecną, siatkarze trenują na dworze, na boiskach do plażowej piłki siatkowej. Niebawem rozpoczną też przygotowania w hali. Na chwilę obecną grają w hali OsiRu przy ulicy Słowiańskiej, jednak władze będą starać się o możliwość powrotu siatkówki do hali przy ulicy Czereśniowej.

Przypomnijmy, SKS Gorzów grał w ubiegłym roku w III lidze. Sezon w ligach wojewódzkich został przerwany przez pandemię koronawirusa i nie udało się wyłonić zespołów, które wywalczyłyby awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Zgodnie z decyzjami PZPS wojewódzkie związki mogły więc zgłosić po jednej drużynie, która dostała szansę na grę na szczeblu centralnym. Dzięki tej decyzji, drużyna z Gorzowa wystartuje w centralnej – II lidze.

Gorzowski SKS rozgrywki w tym sezonie rozpocznie od występach w Pucharze Polski. Jak informuje prezes Patryk Baran, ma to nastąpić już we wrześniu.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także


Pozostałe wiadomości