Kibice mogą wejść na stadiony. Jest rozporządzenie

12 czerwca 2020, 16:14
3756 kibiców będzie mogło oglądać na żywo kolejny mecz Moje Bermudy Stal Gorzów. W piątek (12.06) w Dzienniku Ustaw opublikowano najnowsze rozporządzenie dotyczące odmrożenia stadionów dla kibiców podczas imprez sportowych.

Rozgrywki ligowe w Ekstralidze żużlowej ruszają już dzisiaj, ale kibice na pierwszy mecz będą mogli wejść dopiero za tydzień. Drużyna Moje Bermudy Stal Gorzów pierwszy mecz rozegra planowo w niedzielę, 14 czerwca. Będzie to pojedynek z zespołem Fogo Unia Leszno. Następne dwie kolejki, żółto-niebiescy pojadą na wyjeździe - 21 czerwca w Lublinie i 28 czerwca w Rybniku. Dopiero w czwartej kolejce, którą zaplanowano na 3 lipca, fani czarnego sportu będą mogli zobaczyć swoją drużynę na żywo.

Według ustawy możliwe będzie udostępnianie „co czwartego miejsca na widowni, w rzędach naprzemiennie, z tym że nie więcej niż 25 proc. liczby miejsc przewidzianych dla publiczności. Na gorzowskim stadionie jest 15 025 miejsc siedzących. Oznacza to, że mecz z Włókniarzem Częstochowa będzie mogło zobaczyć 3756 kibiców. Reszta będzie musiała oglądać mecz w telewizji.


Podziel się


Komentarze