"Pysia" wraca do Gorzowa

16 czerwca 2020, 16:41, Piotr Kamczarek/azsajpgorzow.pl
fot. Ryszard Wszołek (Artego Bydgoszcz)
Potwierdziły się nasze wcześniejsze, nieoficjalne informacje. Popularna „Pysia” wraca do Gorzowa. Dla Agnieszki Szott-Hejmej będzie to jubileuszowy 25-ty sezon, po którym już oficjalnie zakończy karierę w zawodowej koszykówce.

Agnieszka Szott-Hejmej jest wychowanką Stilonu Gorzów. „Pysia” śmiało można powiedzieć jest ikoną całej, polskiej koszykówki, z trzema tytułami mistrzyni Polski na koncie. Aktualnie w rankingu FIBA jest najlepszą polską koszykarką 3x3. W swojej bogatej karierze Agnieszka Szott-Hejmej ma na koncie m.in. mistrzostwa Cypru i Szwajcarii, dwa srebrne i cztery brązowe medale polskiej ekstraklasy oraz trzy zwycięstwa w Pucharze Polski.

- To niesamowite, że już po raz czwarty w karierze będziemy z Agą grali w jednej drużynie. Zaczęliśmy współpracę w 1994 roku, gdy miała 12 lat, w gorzowskim Stilonie. Stworzyliśmy tam wspaniały zespół, który zdobył wszystko co możliwe w dziecięcej i młodzieżowej koszykówce w Polsce. Wtedy też Aga jako największy talent w kraju, w wieku niespełna 15 lat zadebiutowała w ekstraklasie. Później po zlikwidowaniu Stilonu przez dwa sezony graliśmy razem we wrocławskiej Ślęzie. Niestety w 2000 roku nasze drogi się rozeszły na kilka lat. Wróciłem do Gorzowa do drugoligowego GTK, tworząc podwaliny pod dzisiejszy AZS, a Aga zdobywała medale dla Wrocławia, a następnie dla Lotosu Gdynia. Po wywalczeniu awansu do ekstraklasy w 2003 roku namówiłem Agnieszkę, żeby wróciła do Gorzowa i pomogła nam w utrzymaniu się w lidze – wspomina trener Dariusz Maciejewski. - Po jej powrocie znów przez pięć lat pracowaliśmy razem, pnąc się co roku w górę tabeli, aż w końcu w 2008 roku we wspaniałym stylu zdobyliśmy brązowy medal, pierwszy w historii naszego miasta. Aga zdobyła wtedy tytuł króla strzelców polskiej ligi i dostała bardzo dobrą propozycję na dalszy sportowy rozwój, z której skorzystała. Minęło 12 lat i znów zagramy razem  – dodaje trener AZS AJP Gorzów.

Czym kierowała się Agnieszka podejmując decyzję, że ten jubileuszowy 25 sezon w swojej karierze spędzi w naszym klubie? - Wybrałam Gorzów, ponieważ jest to moje rodzinne miasto. Tutaj urodziłam się, w tym mieście zaczęłam swoją przygodę z koszykówką i stawiałam swoje pierwsze kroki. Duże znaczenie na moje przyjście do Gorzowa miała osoba trenera Darka Maciejewskiego, którego dobrze znam i mu ufam. Wiem, że będzie wiedział jak mnie ustawić i wykorzystać w drużynie - powiedziała Agnieszka Szott-Hejmej.

Jaki zdaniem doświadczonej koszykarki będzie nadchodzący sezon i o co powalczy gorzowska drużyna? - Chciałabym, żeby ten sezon był pełen niespodzianek i wspaniałych widowisk koszykarskich. Jako drużyna, żebyśmy mogły powalczyć o mistrzostwo Polski i zdobyły medal. Jeśli będziemy grać w europejskich pucharach to marzy mi się wejście do Final4, ale teraz jest bardzo ciężko cokolwiek powiedzieć, gdyż sytuacja jest niepewna. Mam nadzieję, że stworzymy fajną drużynę z charakterem i walecznością. To sprawi, że będziemy miały dużą przyjemność grania ze sobą, a to wpłynie na wyniki jakie będziemy odnosić - dodała nowa koszykarka AZS AJP Gorzów.


Podziel się


Komentarze