Bedzie walkower, czy powtórka meczu?

3 lipca 2020, 22:39, Marcin Kluwak
To były znakomite zawody, walka w każdym biegu. Wydawało się, że drużyna Moje Bermudy Stal Gorzów zwycięstwo ma na wyciągnięcie ręki. Plany żużlowcom obu drużyn pokrzyżował pożar, który wybuchł w budynku, który bezpośrednio przylegał do parku maszyn.

O zdarzeniu pisaliśmy więcej na portalu gorzowianin.com, w artykule pt.: „Pożar w rozdzielni na stadionie żużlowym”. Po 10 biegu, przy nieznacznym prowadzeniu Stali (32:28), zawody zostały przerwane. Tak zdecydował sędzia. O wyniku zadecydować ma Speedway Ekstraliga.

- Mecz MOJE BERMUDY Stal Gorzów-ELTROX Włókniarz Częstochowa został przerwany ze względu na awarię prądu na stadionie. Zgodnie z art. 732 Regulaminu DMP „Sędzia lub Jury Zawodów może odwołać mecz w dniu meczu, lub przerwać rozpoczęty uprzednio mecz, jeśli stwierdzi na miejscu, że istnieją przyczyny lub nadzwyczajne okoliczności, dla których mecz nie może być odpowiednio rozegrany lub kontynuowany” Decyzje w sprawie meczu podejmie Komisja Orzekająca Ligi – czytamy w komunikacie wydanym przez PGEE.

Rozwiązania są trzy: Komisja może przyznać walkowera za „naruszenie porządku zawodów, które spowoduje przerwanie zawodów na czas powyżej 60 minut”. Może uznać wynik, gdyż zawody przerwano po 10 biegu, może też zawody powtórzyć. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, najbardziej prawdopodobna jest trzecia opcja.

FotoreportażPodziel się


Komentarze


Zobacz także


Pozostałe wiadomości