Mecz z Wrocławiem przełożony na 28 lipca

14 lipca 2020, 15:54
fot. Patryk Stachowiak
Wiem już, że w najbliższą niedzielę kibice z Gorzowa i Wrocławia nie obejrzą zaplanowanego na ten dzień spotkania. Speedway Ekstraliga postanowiła, że mecz 6 kolejki PGEE, pomiędzy drużynami Moje Bermudy Stal Gorzów a Betardem Sparta Wrocław zostaje przełożony na końcówkę lipca.

Wszystko to przez pożar, do jakiego doszło na stadionie żużlowym w Gorzowie podczas meczu z drużyną z Częstochowy. Wówczas to zawody przerwano po 10 biegu. W wyniku zwarcia instalacji elektrycznej spaliła się rozdzielnia. Do tej pory nie naprawiono uszkodzenia, gdyż zniszczenia spowodowane pożarem były dość znaczne. Dlatego też szukano sposobu na rozwiązanie tego problemu.

Głośno mówiono o przeniesieniu meczu na stadion we Wrocławiu, ale szybko okazało się, że tego dnia, w obu drużyna nie będą mogli jechać bracia Holderowie. Starszy – Chris w barwach Wrocławia, a młodszy – Jack – w barwach gorzowskiej Stali. Wszystko to przez mecz niższej ligi, pomiędzy Tanowem a Toruniem, który odbywa się tego samego dnia. Przypomnijmy – bracia Holderowie są zakontraktowani w tym sezonie w Toruniu, a we Wrocławiu i Gorzowie występują w charakterze gości.

Dlatego też decyzja o przełożeniu spotkania 6. rundy PGE Ekstraligi między zespołami z Gorzowa oraz Wrocławia jest zapewne pozytywnie odebrana przez oba teamy.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także


Pozostałe wiadomości