Punkty potrzebne jak tlen. Zapowiedź meczu.

26 lipca 2020, 11:57, mk
fot. Patryk Stachowiak / archiwum
To będzie mecz dwóch drużyn, który mają przysłowiowy nóż na gardle. Ekipa Stanisława Chomskiego musi w końcu odbić się od dna i zdobyć pierwsze punkty w ligowej tabeli. Z kolei przeciwnicy muszą zrehabilitować się za ostatnie porażki i przed własną publicznością wzbić się na wyżyny swoich umiejętności.

Choć nie będzie to mecz kolejki, to dla obu żółto-niebieskich drużyn może to być spotkanie o wszystko. Oba zespoły meczowych punktów potrzebują jak tlenu. Jedynie zwycięzca dzisiejszego meczu będzie mógł jeszcze myśleć o włączeniu się do walki o play-offy. Pokonany będzie już musiał walczyć o utrzymanie w lidze.

Nie ma co ukrywać, w drużynie prowadzonej przez Stanisława Chomskiego od początku zawodzą Kasprzak i Woźniak. Słabo prezentuje się wciąż Niels Kristian Iversen. Morale zespołu osłabiła też niespodziewana porażka w Rybniku, nie pomaga też przerwany mecz z Częstochową. Sromotnie przegrane derby również nie nastrajają optymistycznie. Na dodatek, gorzowianie bardzo nie lubią toru w Grudziądzu. W każdym sezonie od 2015 roku Stal wyjeżdżała z H4 z przegraną. Czy tak będzie tym razem?

Chociaż nie ma go w awizowanych składach, zapewne pojawi się dziś na torze. Zawodnik, który w Zielonej Górze zdobył najwięcej, bo aż 13 punktów, jest obok Bartosza Zmarzlika jednym z filarów zespołu. Mowa tu oczywiście o Jacku Holderze. Zastąpi on w składzie najsłabszego zawodnika.

Awizowane składy:

Moje Bermudy Stal Gorzów
1. Krzysztof Kasprzak
2. Niels Kristian Iversen
3. Szymon Woźniak
4. Bartosz Zmarzlik
5. Anders Thomsen
6. Rafał Karczmarz
7. Wiktor Jasiński

MRGARDEN GKM Grudziądz
9. Nicki Pedersen
10. Krzysztof Buczkowski
11. Kenneth Bjerre
12. Przemysław Pawlicki
13. Artem Laguta
14. Damian Lotarski
15. Marcin Turowski

Początek meczu o godzinie 16:30. Transmisja na kanale nSport+.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także


Pozostałe wiadomości