Trwa naprawa spalonej rozdzielni na stadionie żużlowym

31 lipca 2020, 09:30, red
fot. Patryk Stachowiak / archiwum
Stadion im. Edwarda Jancarza będzie gotowy na najbliższy mecz z Lublinem. Trwa obecnie wymiana spalonej rozdzielni przez firmę, która wygrała przetarg. Koszt prac to 90 tys. zł.

W piątek 3 lipca po 10 biegu meczu Stali Gorzów z Włókniarzem Częstochową na stadionie zgasło światło, a następnie została przerwana transmisja telewizyjna meczu na kanale Eleven Sport. Wszystko przez pożar w budynku, który przylega bezpośrednio do parku maszyn. Okazało się, że spaliła się rozdzielnia. Na szczęście pożar został szybko opanowany, ale mecz ze względów bezpieczeństwa został przerwany w momencie, kiedy Stal wygrywała 32:28. Komisja Orzekająca Ligi uznała, że mecz z Częstochową zostanie powtórzony.

Najważniejszą kwestią dla gorzowskiego klubu oraz dla zarządcy stadionu było to, aby spalona rozdzielnia została jak najszybciej naprawiona. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie ogłosił postępowanie przetargowe, w którym wybrał firmę, która zajmie się wymianą spalonej rozdzielni.

- Pod koniec tego tygodnia firma, która wygrała przetarg zajęła się montażem nowej rozdzielni. Natomiast w przyszłym tygodniu planujemy zakończyć te prace. Tak, aby w sobotę 8 sierpnia przekazać stadion na mecz. Koszt naprawy wyniesie 90 tys. zł i zostanie on pokryty z ubezpieczenia. Każdy obiekt należący do Ośrodka Sportu i Rekreacji jest ubezpieczony - komentuje Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

Według terminarza PGE Ekstraligi w niedzielę 9 sierpnia o godz. 16.30 na stadionie im. Edwarda Jancarza jest zaplanowana 9 runda PGE Ekstraligi podczas której Stal Gorzów zmierzy się z Motorem Lublin. Natomiast powtórka meczu z Częstochową zaplanowana jest na poniedziałek 10 sierpnia na godz. 20.30.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także


Pozostałe wiadomości