Warta wysoko przegrywa w Zabrzu

2 sierpnia 2020, 19:01, mk
Bolesne zderzenie z rzeczywistością – tak w paru słowach można opisać to, co dziś działo się na stadionie MOSiR-u w Zabrzu. Tam, na inaugurację 3 ligi, rezerwy Górnika podejmowały Wartę Gorzów. Wynik - 5:1.

Już w piątej minucie rzut karny na bramkę zamienił Dominik Skiba. Warta dość szybko wyrównała. Paweł Posmyk podszedł do rzutu wolnego i popisał się przepięknym strzałem w samo okienko z około 20 metrów. Bartosz Neugebauer nie miał w tej sytuacji nic o powiedzenia.

W 33 minucie publiczność na stadionie w Zabrzu po raz drugi oklaskiwała Dominika Skibę, który przytomnie zachował się w polu karnym, dopadł do piłki i umieścił ją w siatce bramki gości. Kilka minut później „górnicy” poszli za ciosem. Koronkową akcję na bramkę strzałem z najbliższej odległości zamienił Dominik Skiba, kompletując tym samych hattricka.

Druga połowa rozpoczęła się niemal identycznie, jak pierwsza, czyli od gola dla Górnika. Błąd w szeregach defensywy rywali wykorzystał Marko Zawada kierując – mimo ostrego kąta - piłkę do siatki bramki Jakuba Kosiorka. W końcówce spotkania wynik ustalił Bartłomiej Korbecki.

 

Górnik II Zabrze – Warta Gorzów 5:1 (3:1)

1:0 – Skiba 5’ (karny)

1:1 – Posmyk 18’ (wolny)

2:1 – Skiba 33’

3:1 – Skiba 39’

4:1 – Zawada 49’

5:1 – Korbecki 88’

 

Górnik II Zabrze: Neugebauer – Kotko, Surowiec, Wingralek, Flak (Dziedzic 77’), Skiba (Banaczek 84’), Zawada, Pranica (Zielonka 77’), Baidoo (Korbecki 68’), Szymański, Pawlak Martuszewski 84’)

Warta Gorzów Wielkopolski: Kosiorek – Wiejkuć, Grudziński (Stawikowski 52’), Siwiński, Gołdyn, Ławniczak, Posmyk, Kasprzak (Szulc 84’), Błajewski (Ł. Zakrzewski 70’), Zakrzewski (Szałas 52’), Ufir (Poniedziałek 52’).

źródło: gornikzabrze.pl


Podziel się


Komentarze


Zobacz także


Pozostałe wiadomości