Warta - Polonia-Stal 1:3

8 sierpnia 2020, 19:39, mk
Nie tylko z rywalem, ale i z wysoką temperaturą musieli mierzyć się piłkarze Warty Gorzów i Polonii Stal Świdnica, którzy w sobotnie popołudnie spotkali się na stadionie przy Olimpijskiej. Z sąsiadującym w ligowej tabeli rywalem, gorzowianie niestety przegrali 1:3.

Od samego początku to rywale ze Świdnicy nadawali ton grze. Atakowali praktycznie od pierwszego gwizdka. To dało efekty już w 10 minucie, kiedy to po dograniu Łukasza Sztylki, Patryk Paszkowski w sytuacji jeden na jednego pokonuje bramkarza Warty. Sytuacji do podwyższenia wyniku w pierwszej połowie goście mieli jeszcze kilka, ale w 34 minucie, po przypadkowym zagraniu ręką piłki w polu karnym, sędzia podyktował jedenastkę. Okazji nie zmarnował Paweł Posmyk.

Podobna sytuacja, ale po drugiej stronie boiska wydarzyła się w 72 minucie. Po zagraniu ręką sędzia podyktował rzut karny dla gości. Golkiper Warty obronił jednak mocne uderzenie Myrty. Piłkarze ze Świdnicy naciskali jednak coraz mocniej. W 85 minucie, z linii 16 metrów bezbłędnie strzela Sebastian Jaroszyński. Na sam koniec, już w doliczonym czasie gry, trzecią bramkę dla swojej drużyny zdobywa Robert Myrta.

Warta Gorzów, po trzeciej kolejce wciąż jest na samym dnie ligowej tabeli, a kolejny mecz będzie jeszcze trudniejszy. Gorzowianie wyjeżdżają do Chorzowa, na mecz z wiceliderem tabeli. Mecz odbędzie się w środę, 12 sierpnia o godzinie 19:20.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także


Pozostałe wiadomości