Warta zmierzy się dziś Ruchem Chorzów

12 sierpnia 2020, 09:17, Marcin Kluwak
Oba zespoły znajdują się na dwóch przeciwległych końcach ligowej tabeli. Z tą różnicą, że piłkarze z Chorzowa są praktycznie na samym szczycie, a z Gorzowa – na samym końcu. Czy więc będzie to jednostronne widowisko? Wszystko okaże się już w środowy wieczór.

Jak to się stało, że zespół, który w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce spędził 77 sezonów, teraz występuje na boiskach III ligi? Głównie przez zaległości finansowe. Z powodów długów, klub był karany już na starcie rozgrywek odjęciem punktów, co przy fatalnych występach powodowało dalszą degradację. Od sezonu 2019/2020 Ruch Chorzów pierwszy raz w historii gra na czwartym poziomie rozgrywkowym.

To jednak nie oznacza, że dzisiejszy przeciwnik Warty Gorzów jest słabym zespołem. Wręcz przeciwnie – to bardzo solidny zespół, który tylko w dwóch meczach zdołał strzelić rywalom aż 8 bramek, tracąc przy tym trzy gole. W minioną sobotę niebiescy wysoko pokonali Foto-Higienę Gać 4:1, a w pierwszej kolejce, wyższość zespołu z Chorzowa musiała uznać Polonia-Świdnica, która przed własną publicznością przegrała 2:4.

Warta, będąca na przeciwległym biegunie, zalicza same wpadki. Gorzowianie w dwóch meczach stracili aż 8 bramek, strzelili dwie. Po ostatnim przegranym meczu Warta ma nowego trenera. Został nim były piłkarz Pogoni Szczecin – Mariusz Misiura. Przed nowym szkoleniowiec, już na samym początki przygody z Wartą, ogromne wyzwanie.

Mecz rozpocznie się w środowy wieczór o godzinie 19:20. Spotkanie można obejrzeć w internecie, transmisja jest jednak płatna. Koszt – 12 złotych. Link do transmisji: https://tv.ruchchorzow.com.pl/


Podziel się


Komentarze