Stilon Gorzów sprzeciwia się wandalom

12 sierpnia 2020, 12:04, ak
fot. Stilon Gorzów Prosupport
Klub piłkarski Stilon Gorzów postanowił zabrać głos w sprawie wandali, którzy niszczą elewacje budynków. Stilon sprzeciwia się aktom wandalizmu i podkreśla, że każdy napis na ścianie z nazwą klubu działa na ich szkodę. A wszystko to po wpisie radnej Marty Bejnar-Bejnarowicz, która chciałaby, aby z budżetu na sport szły pieniądze na naprawę zniszczeń po wandalach.

We wtorek 11 sierpnia na portalu gorzowianin.com został opublikowany artykuł "Klub powinien odpowiadać za wandali?", który dotyczył aktów wandalizmu i tego czy kluby powinny odpowiadać za swoich kibiców, którzy niszczą elewacje budynków. Wszystko w kontekście wpisu radnej Marty Bejnar-Bejnarowicz, która w mocnych słowach odniosła się do napisów na zabytkowej kamienicy w Śródmieściu i chciałaby, aby to klub Stilon Gorzów poniósł odpowiedzialność za kibola, który pobazgrał ściany.

- [...] Proponuję kibicom klubu odnalezienie swojego kolegi kretyna i zmuszenie go do naprawy swojego kretyńskiego czynu. Niech klub znajdzie sponsora, którego pieniądze nie pójdą na stadion, mecze czy treningi ale na malowanie elewacji. Niech prawdziwi kibice się wku*wią na kibiców kretynów i niech im wytłumaczą pędzlem i farbą, o co chodzi w życiu – czytamy na facebookowym profilu radnej Marty Bejnar-Bejnarowicz.

W środę 12 sierpnia głos w tej sprawie postanowił zabrać sam klub, który wydał specjalne oświadczenie. -Jako ZKS Stilon Gorzów, sprzeciwiamy się wszelkim aktom wandalizmu. Uważamy, że miejscem do kibicowania jest stadion. Niszczenie prywatnej własności, a w szczególności wspólnego mienia Gorzowian, uważamy za naganne! Jako klub skupiamy się na wychowaniu dzieci i młodzieży, zgodnie z zasadami fair play, oraz szacunku do drugiego człowieka. Każdy akt wandalizmu, przy którym pojawia się nazwa naszego klubu, działa na naszą szkodę. Zdajemy sobie również sprawę, że mogą to być również prowokacje. Zwracamy się również z prośbą, aby wszystkie akty wandalizmu, mierzyć jedną miarą – czytamy w oświadczeniu Stilonu Gorzów.

Podziel się


Komentarze