Ruch Chorzów - Warta Gorzów 3:1

12 sierpnia 2020, 21:32
fot.: archiwum
14-krotny mistrz Polski nie miał litości. Warta Gorzów przegrywa na wyjeździe z Ruchem Chorzów 3:1.

Po trzech kolejkach w III lidze Warciarze mają na swoim koncie trzy porażki i z 11 straconymi bramkami zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Niżej jest tylko Polonia Nysa, która do tej pory straciła bramek...14.

W meczu z Ruchem Chorzów nikt nie oczekiwał cudów. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny z dwóch różnych światów – mimo to – występujące w tej samej klasie rozgrywkowej. Ruch Chorzów, wielokrotny mistrz Polski, po finansowych tarapatach, został ostatecznie zdegradowany do III ligi i stąd rozpoczyna walkę o powrót do elity. Warta Gorzów ma zupełnie inne cele. Podstawą jest zapewne utrzymanie III ligi w mieście.

Jak na razie wychodzi to dość mizernie. Przyznać też trzeba, ze Warciarze mieli do tej pory dość silnych rywali – przegraliśmy z rezerwami Górnika Zabrze i dziś z Ruchem. Mecz w Gorzowie z Polonią-Stal Świdnica mógłby być jednym z tych, w których należy szukać punktów. Niestety, stało się inaczej i gorzowianie są dziś outsiderem ligowej tabeli.

W meczu z Ruchem Chorzów bramki strzelali: Łukasz Janoszka w 29 minucie, Mariusz Idzik w 51 (k), i 89 minucie. Honorową bramkę dla Warty zdobył z rzutu karnego Dawid Ufir. Było to tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego.

- Dzisiejsze spotkanie Ruchu Chorzów z Wartą zgromadziło na trybunach stadionu przy Cichej ponad 3 tysięcy widzów. Gra z takim przeciwnikiem była dla nas wielkim wydarzeniem, które przyniosło nam sporo emocji. Zawodnicy Ruchu dzisiejszym spotkaniem udowodnili, że ich aspiracje związane z awansem do drugiej ligi są uzasadnione. Niebiescy wygrali trzecie spotkanie z rzędu – czytamy na oficjalnym profilu klubowym Warty Gorzów.

Ruch Chorzów – Warta Gorzów Wielkopolski 3:1 (1:0)

1:0 Łukasz Janoszka, 29 min.
2:0 Mariusz Idzik z rzutu karnego, 51 min.
3:0 Mariusz Idzik, 89 min.
3:1 Dawid Ufir z rzutu karnego, 90+3 min.

Ruch: T. Nowak – Kasolik, Kawula, Kulejewski – Kwaśniewski (64 Kowalski), Mokrzycki, Janoszka, Sikora (85 Neugebauer), Winciersz (85 Będzieszak) – Idzik, Paszek (70 Duchowski); trener: Łukasz Bereta.
Rezerwowi: Lech, Słota, Siwek.

Warta: Kosiorek – Stawikowski, Śledzicki, Siwiński, Gołdyn – Ławniczak (85 Błajewski), Szałas – Poniedziałek (85 Wiejkuć), D. Zakrzewski (59 Kasprzak), Posmyk (59 Ufir) – Krauz; trener: Mariusz Misiura.
Rezerwowi: Latek, Grudziński, Ł. Zakrzewski.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także


Pozostałe wiadomości