Zmarzlik broni tytułu mistrza Ekstraligi

15 sierpnia 2020, 12:21, inf. prasowa
fot. Patryk Stachowiak
Trzy razy Polska, dwa razy Rosja i jeden raz Dania. To właśnie te żużlowe narody mogły cieszyć się z posiadania króla najlepszych ligowych rozgrywek na świecie. W sobotę 15 sierpnia PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi pojadą po raz siódmy, a gościć ponadprzeciętnych w swoim fachu żużlowców będzie tym razem toruńska MotoArena.

Piętnastu czołowych zawodników tegorocznej PGE Ekstraligi w jednym miejscu i zawodnik z dziką kartą - analizuje Rafał Martuszewski dla speedwayekstraliga.pl. Dwadzieścia trzy, miejmy nadzieje kapitalne wyścigi i formuła, która wyłoni mistrza najlepszej żużlowej ligi świata. Tytułu sprzed roku broni zawodnik MOJE BERMUDY Stali Gorzów – Bartosz Zmarzlik.

Najwięcej, bo aż czterech przedstawicieli w turnieju ma ELTROX Włókniarz Częstochowa. Zespół Marka Cieślaka od kilku kolejek boryka się z pewnymi problemami, jednak niewykluczone, że to właśnie w PGE IMME nadejdzie czas przełamania dla choćby Jasona Doylea, czy Fredrika Lindgrena. Ponadto, ELTROX Włókniarz reprezentować będą Leon Madsen i jadący z dziką kartą Paweł Przedpełski.

Po trzech reprezentantów mają BETARD Sparta Wrocław (Tai Woffinden, Maciej Janowski, Gleb Chugunov) i Motor Lublin (Mikkel Michelsen, Matej Zagar, Grigorij Laguta), po dwóch mistrz Polski FOGO Unia Leszno (Piotr Pawlicki, Emil Sayfutdinov) oraz RM SOLAR Falubaz Zielona Góra (Martin Vaculik, Patryk Dudek). Po jednym przedstawicielu w tegorocznych PGE IMME będą mieć MOJE BERMUDY Stal Gorzów (Bartosz Zmarzlik) i MRGARDEN GKM Grudziądz (Artem Laguta). Znamiennym jest fakt, że w turnieju nie wystąpi żaden reprezentant beniaminka PGG ROW-u Rybnik.

Kto jest faworytem sobotnich zmagań na MotoArenie? W tak bogatej i mocnej stawce zawodników ciężko wskazać jednoznacznie jedno nazwisko. Można pokusić się o analizę aktualnych średnich biegopunktowych w PGE Ekstralidze, gdzie póki co dzieli i rządzi Emil Sayfutdinov. Rosjanin, który przecież w swoim dorobku ma także zwycięstwo w pierwszych historycznych PGE IMME (Tarnów, 2014 rok) legitymuje się średnią 2,667, podczas gdy wynik drugiego w stawce Artema Laguty wynosi 2,500. Do rosyjskiego tercetu może też dołączyć starszy brat Artema, Grigorij, który na MotoArenie jeździł w 2015 roku. W kapitalnej dyspozycji w ostatnich tygodniach jest Słowak Martin Vaculik, kolekcjoner trójek z Zielonej Góry, a na fali wznoszącej jest też Bartosz Zmarzlik, który w miniony weekend zdobył 33 punkty w dwóch meczach gorzowskiej MOJE BERMUDY Stali.

Lista startowa PGE IMME 2020:

Mikkel Michelsen (Motor Lublin)

Patryk Dudek (RM SOLAR Falubaz Zielona Góra)

Fredrik Lindgren (ELTROX Włókniarz Częstochowa)

Gleb Chugunov (BETARD Sparta Wrocław)

Maciej Janowski (BETARD Sparta Wrocław)

Grigorij Laguta (Motor Lublin)

Emil Sayfutdinov (FOGO Unia Leszno)

Artem Laguta (MRGARDEN GKM Grudziądz)

Leon Madsen (ELTROX Włókniarz Częstochowa)

Martin Vaculik (RM SOLAR Falubaz Zielona Góra)

Bartosz Zmarzlik (MOJE BERMUDY Stal Gorzów)

Matej Zagar (Motor Lublin)

Tai Woffinden (BETARD Sparta Wrocław)

Jason Doyle (ELTROX Włókniarz Częstochowa)

Paweł Przedpełski (ELTROX Włókniarz Częstochowa)

Piotr Pawlicki (FOGO Unia Leszno)


Podziel się


Komentarze


Zobacz także


Pozostałe wiadomości