Nasz mistrz wart jest miliony

23 października 2020, 12:35, Marcin Kluwak
fot. Patryk Stachowiak
O tym, że sport na wysokim poziomie to biznes, wiedzą chyba wszyscy. Na sukcesach sportowców zarabiają wszyscy – sami sportowcy, ich sponsorzy, stacje telewizyjne i kluby. Portal WP Sportowe Fakty wyliczył wartość reklamową Bartosza Zmarzlika.

Są to ogromne kwoty, o jakich przysłowiowy Kowalski mógłby tylko pomarzyć. I wcale nie mówimy o tym, ile złotówek wpłynęło na konto naszego mistrza. To jego prywatna sprawa.

Firma Pentagon Research wykonała badanie, w którym wyceniono ekwiwalent reklamowy dwukrotnego mistrza świata. Zbadano okres od 26 września od 10 października, czyli czas poprzedzający zdobycie tytułu mistrzowskiego przez Bartka i kilka dni po tym wydarzeniu.

Jak wyliczyli specjaliści, w tym okresie pojawiły się 1642 publikacje na temat naszego mistrza, co daje dość imponującą średnią 117 artykułów dziennie. Należy zaznaczyć, że mówimy tu o samym internecie. Są jeszcze inne media – radio, telewizja, gazety.

- Jak wyliczył Pentagon Research, wartość tych publikacji wynosi dokładnie 4 080 996,00 zł. - To bardzo dobry i wysoki wynik-komentuje dla portalu WP Sportowe Fakty Adam Pawlukiewicz z Pentagon Research.

Czym jest ekwiwalent reklamowy? Jest to kwota, jaką należałoby wydać na publikację danych materiałów, gdyby były one reklamą. Sponsorzy wspierający Zmarzlika, a jest to przecież nie tylko Orlen, mają zatem powody do zadowolenia.

O sukcesie mogą mówić też władze Gorzowa. Miasto inwestowało w naszego mistrza i jak widać, to się opłaciło. Przy nazwisku Zmarzlik w publikacjach równie często pojawiała się nazwa klubu i samego miasta, gdzie startuje zawodnik.

źródło: WP Sportowe Fakty


Podziel się


Komentarze