Mistrz u prezydenta Gorzowa

29 października 2020, 15:38, red
fot. Bartłomiej Nowosielski / UM Gorzowa
Mistrz Świata na żużlu – Bartosz Zmarzlik spotkał się dziś z prezydentem Gorzowa Jackiem Wójcickim. Podczas czwartkowego spotkania, mistrz, w ramach podziękowania, otrzymał drzewo – Dąb.

Mistrzostwo gorzowskiego zawodnika to powód do dumy i ogromnej radości. Prezydent, w imieniu gorzowian, pogratulował i podziękował mistrzowi. - Bartek przywiózł Gorzowowi mistrzostwo! Gorzowianie są dumni, cieszą się i liczą na kolejne emocje w następnym sezonie, który jak już wiemy, będzie realizowany wspólnie z mistrzem — zaznaczył prezydent Jacek Wójcicki.

- To na dobrą wróżbę, na szczęście i jako dopełnienie sukcesów, zarówno sportowych, jak i prywatnych — podkreślił prezydent. Niedawno mistrz podzielił się z kibicami bardzo dobrą wiadomością; wiosną zostanie ojcem. - Drzewo symbolicznie uzupełni życiową radość — zaznaczył prezydent. - Jako symbol wdzięczności gorzowian zostanie z mistrzem na zawsze - dodał.

Bartek Zmarzlik nie krył zaskoczenia. Dąb posadzi w swoim ogrodzie. - Dom mam, syn w drodze, a teraz zasadzę drzewo - cieszył się mistrz. Przy okazji podzielił się wrażeniami po mistrzostwach. Jak mówi, wciąż jeszcze nie oswoił się z sukcesem i emocje nadal są ogromne. Mistrz nie zamierza osiąść na laurach i już dziś zapowiada walkę o kolejne sukcesy dla klubu i dla miasta.

Bartosz Zmarzlik to wychowanek, zawodnik i kapitan (od 2019 roku) Stali Gorzów Wlkp. Pierwszy Polak, który został dwukrotnie indywidualnym mistrzem świata (2019,2020), także srebrny (2018) i brązowy (2016) medalista indywidualnych mistrzostw świata (Speedway Grand Prix), srebrny medalista Speedway of Nations (2019), indywidualny mistrz Europy (2012) i świata juniorów (2015), indywidualny wicemistrz Polski seniorów (2015, 2019, 2020) i młodzieżowy indywidualny mistrz Polski (2015).

Zmarzlik to także dwukrotny Indywidualny Międzynarodowy Mistrz Ekstraligi (2019,2020). Zdobywca Złotego Kasku (2020). Najlepszy Sportowiec Polski 2019 roku w 85. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego". W 2017 roku został uhonorowany tytułem Wybitny Reprezentant Stali Gorzów.


Podziel się


Komentarze