Stal Gorzów na fali wznoszącej

11 listopada 2020, 21:50, Marcin Kluwak
fot.: archiwum. / Na zdjęciu: Mateusz Stupiński
Stal Gorzów rozsiadła się na fotelu lidera i czuje się w nim całkiem dobrze. Choć drużyna „kąsana” przez koronawirusa, jest obecnie – jak było widać podczas ostatniego meczu – na fali wznoszącej.

Gorzowianie w tym sezonie rozegrali już 6 spotkań – 5 z nich wygrali, jedno przegrali. Z dorobkiem 193 rzuconych bramek i 159 straconych, drużyna TL Ubezpieczenia Stal Gorzów jest na pierwszym miejscu w ligowej tabeli i jest na bardzo dobrej drodze do awansu. Od sezonu 2021/2022 powstać ma I Liga Centralna, w której występować będzie 16 drużyn. Awans do niej uzyskają po cztery najlepsze ekipy z każdej z czterech grup I ligi w sezonie 2020/2021.

- Podchodzimy z szacunkiem do kolejnych rywali, lecz czteroletnia historia naszych występów w pierwszej lidze pozwala nam patrzeć w przyszłość z optymizmem. Zawsze byliśmy w czołówce, na pudle, więc i w tym sezonie mierzymy w czołową trójkę – mówił w wywiadzie z Robertem Gorbatem z Gazety Lubuskiej Mateusz Stupiński, czołowy zawodnik TL Ubezpiecznia Stal Gorzów. - Za rok, gdy - mam taką nadzieję! - znajdziemy się w centralnej lidze, każdy mecz będzie wymagał od nas maksymalnej mobilizacji. Liga zgromadzi 12 najlepszych, pierwszoligowych zespołów. Każdy mecz będzie się toczył o stawkę. Powstanie taki prawdziwy przedsionek superligi, na wysokim poziomie sportowym. Mam nadzieję, że moje umiejętności i doświadczenie będą cały czas przydatne zespołowi – dodał Stupiński.

Kolejny mecz żółto-niebiescy rozegrają już w najbliższą sobotę. Rywalami drużyny z Gorzowa będzie zespół SPR Bór-Joynext Oborniki Śląskie. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności, ale będzie można go obejrzeć on-line. Transmisja prowadzona będzie na kanale FB Stali Gorzów.


Podziel się


Komentarze