Stal wybuduje dodatkowe loże. Jest już decyzja

18 grudnia 2020, 14:53
fot. archiwum SG
Jest już decyzja o rozbudowie stadionu żużlowego w Gorzowie. 10 nowych vipowski łóż powstanie na Jancarzu. Obecnie trwa etap projektowania, na przełomie stycznia i lutego ma ruszyć budowa. Wszystko po to, aby już od nowego sezonu na stadionie gościć więcej VIP-ów.
- Trwa szykowanie projektu. Ten etap zostanie zakończony do końca roku. Na przełomie stycznia i lutego powinna ruszyć budowa. Wszystko potrwa około dwóch i pół miesiąca. Chcemy zdążyć do sezonu – mówi w rozmowie z portalem SportoweFakty WP prezes Marek Grzyb.

Jak informuje portal, klub zapłaci za wykonanie lóż sam. Kosztować one mają milion złotych, ale prezes przekonuje, że to się opłaci.

- Warto dodać, że tych 10 lóż jeszcze nie ma, a w kolejce już stoi 11 chętnych. To firmy z różnych branż - hotelarskiej, transportowej, deweloperzy, dealerzy marek premium samochodów. Niektórzy chcą zapłacić od razu za dwa lata. To pokazuje, że mamy coraz większą modę na żużel – mówi prezes Stali Gorzów.

Jak wylicza portal, na sprzedaży dodatkowej loży klub z Gorzowa może zarobić około 50 tysięcy złotych rocznie, co daje kwotę 500 tysięcy – i to tylko w jednym sezonie. Inwestycja zwróci się więc po dwóch sezonach, a od trzeciego sezonu będzie przynosić klubowi dochód.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także


Pozostałe wiadomości