Akademiczki powalczą w Pucharze Polski

5 marca 2021, 09:03, mk, inf. prasowa AZS AJP Gorzów
foto: Piotr Kaczmarek, azsajpgorzow.pl
To będzie dobre przetarcie przed decydującą fazą rozgrywek w Energa Basket Lidze Kobiet. W piątkowe popołudnie, koszykarki spod znaku AZS AJP rozegrają pierwszy mecz w ramach pucharu Polski. Przeciwnikiem akademiczek będzie drużyna z Lublina.

Pszczółki z Lublina rundę zasadniczą EBLK zakończyły na czwartym miejscu z bilansem 13 zwycięstw i 7 porażek. Ostatnie spotkania nie napawają optymizmem w drużynie trenera Szewczyka - porażka ze Ślęzą Wrocław 69:84 i Enea AZS Poznań 72:87. Liderką zespołu jest Morgan Bertsch, która notuje średnio 19,2 punktu i 5,5 zbiórki. Uważać też trzeba na indywidualne akcje Jennifer O'Neill (13,1) i Włoszki Martine Fassine (11,1) i Ilarie Milazzo (9,2).

- Zawsze Puchar Polski jest dla nas po drodze. Nie napinamy się, ale zawsze gramy o zwycięstwo. Rok temu przegraliśmy minimalnie po dogrywce z Arką Gdynia. Kiedyś prestiż tego turnieju był dużo większy, stawką było miejsce w Eurolidze. Dla nas najważniejsze są play-off EBLK oraz trudny wyjazd na mecz do Rumuni na EuroCup. To wszystko już za tydzień. Na Puchar Polski jak na każdy inny mecz jedziemy walczyć i myśleć o zwycięstwie - powiedział trener Dariusz Maciejewski.

Bezpośrednia transmisja z meczu na platformie TVCOM


Podziel się


Komentarze