Decyzja w sprawie Olczak wkrótce

17 stycznia 2012, 11:15
fot. Bartosz Zakrzewski
Ósmego grudnia dowiedzieliśmy się, że u pływaczki MKP Słowianka wykryto niedozwolony środek. Od tego czasu czekamy na decyzję Polskiego Związku Pływackiego, ta ma zapaść już niedługo.
Przypomnijmy, Mirela Olczak dzień przed startem mistrzostw Europy, które odbywały się w Szczecinie została odsunięta od startów, gdyż w próbce antydopingowej pobranej od zawodniczki podczas zawodów Grand Prix w Łodzi został wykryty niedozwolony środek. Zawodniczka tłumaczyła wtedy, że brała środek do spalania tłuszczu. Młoda gorzowianka kupiła specyfik w Internecie i zaufała opisowi, że jest to środek dozwolony. Okazało się jednak inaczej.

Od razu reprezentantka MKP Słowianka została zawieszona w prawach zawodniczki. Jednak pewne było, że to dopiero początek problemów gorzowianki. Sprawą musiał się bowiem zająć Polski Związek Pływacki, który musi ukarać zawodniczkę. Jak się dowiedzieliśmy niedługo powinniśmy poznać wyrok. - Dziś zakończono procedury Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie i sprawę przekazano do Komisji Dyscyplinarnej PZP. Ta ma teraz 14 dni na decyzję, jaka kara spotka Mirelę Olczak - poinformował nas prezes PZP Krzysztof Usielski.

Radosław Łogusz

Podziel się


Komentarze