Bez niespodzianki

21 marca 2012, 20:35
fot. Radosław Łogusz
Nasze koszykarki rozpoczęły dzisiaj walkę w fazie play-off. Gorzowskie akademiczki w pierwszym meczu w Polkowicach uległy gospodyniom dosyć wysoko. Podopieczne Dariusza Maciejewskiego walczyły ambitnie, co udowodniły głównie w pierwszej połowie.
Pomarańczowe są zdecydowanymi faworytkami w tej parze, jednak początek dzisiejszej rywalizacji nie wskazywał jednoznacznie, że to gospodynie powinny spokojnie wygrać. Akademiczki od samego początku wyszły bardzo skoncentrowane i skutecznie walczyły w tym pojedynku. Dopóki starczyło sił to nasze zawodniczki toczyły bój z CCC jak równy z równym. - Myślę, że ta różnica jest trochę za wysoka. Graliśmy dopóki starczyło nam sił. Później było już nam ciężko ustać - mówił po meczu Dariusz Maciejewski, trener KSSSE AZS PWSZ.

Nasze zawodniczki miały problemy z oddawaniem celnych rzutów z dystansu. Lepiej to wychodziło gospodyniom, dla których trzy trójki, niemal od razu po wejściu, zdobyła Agnieszka Bibrzycka. - Weszła "Biba", zrobiła różnicę i był problem. Gracz z ławki, który wchodzi zdobywa od razu bardzo ważne punkty - komentował szkoleniowiec gorzowianek.

Akademiczki grały na słabszej skuteczności w każdym fragmencie. Podopieczne Arkadiusza Rusina były także lepsze na zbiórkach, jednak nasze zawodniczki stratę w tym fragmencie zmniejszyły w jednej akcji, w drugiej połowie, gdzie pięciokrotnie zbierały piłkę pod koszem CCC. W tym pojedynku więcej strat jednak popełniały koszykarki miejscowej drużyny. - W drugiej połowie pięć zbiórek z rzędu Gorzowa, to są braki w koncentracji - tłumaczył A. Rusin.

Zapraszamy do zakładki Multimedia, gdzie znajdziecie pomeczowe wypowiedzi trenerów oraz zawodniczek. W zakładce Relacje znajduje się link do naszej relacji na żywo z tego pojedynku.

CCC Polkowice - KSSSE AZS PWSZ Gorzów 90:56 (25:23, 20:12, 19:12, 26:9)

CCC: Lavender 22, Walich 12 (1x3), Musina 11 (1), Maltsi 10 (2), Gajda 0 oraz Bibrzycka 17 (3), Majewska 12, Zoll 4, Szczepanik 2, Dobrowolska 0

KSSSE: Johnson 12, Kaczmarczyk 12, Weaver 12, Skobel 8, Smalley 4 oraz Jaworska 4, Trębicka 4 (1x3), Maruszczak 0

Stan rywalizacji (do 2 wygranych): 1:0 dla CCC

Dawid Lis

Multimedia

  • Dariusz Maciejewski (trener KSSSE AZS PWSZ)

  • Arkadiusz Rusin (trener CCC Polkowice)

  • Paris Johnson (KSSSE AZS PWSZ)

  • Agnieszka Skobel (KSSSE AZS PWSZ)

  • Sharnee Zoll (CCC Polkowice)


Podziel się


Komentarze