Kawęcki najlepszy w Gorzowie

15 kwietnia 2012, 13:30
fot. Marcin Kamiński
Przez ostatni weekend na gorzowskiej Słowiance odbywały się zawody Grand Prix w pływaniu. Jest to jedna z wielu imprez z okazji 10-lecia działalności Słowianki.
Najlepiej podczas tych zawodów prezentował się Radosław Kawęcki. Zawodnik Kornera Zielona Góra był jedynym pływakiem, który ma zapewniony awans na tegoroczne igrzyska w Londynie. - Nie chcę na razie mówić o igrzyskach. Przede mną jeszcze dużo pracy - mówił Kawęcki po zawodach. Zielonogórzanin dwukrotnie wygrywał na 100 i 200 metrów stylem grzbietowym, na 50m tym stylem był drugi.

Dobrze zaprezentowały się zawodniczki gorzowskiej Słowianki. Paulina Zachoszcz trzykrotnie stawała na podium, dwukrotnie wygrywając. Gdy Zachoszcz wygrywała to znajdowało się także miejsce na podium dla drugiej zawodniczki MKP, Kingi Cichowskiej. - Najgorzej poszło im na 200 metrów. Paulina była tam trzecia, a Kinga czwarta - mówił po zawodach Krzysztof Sieroń, trener MKP.

Za miesiąc odbędą się Mistrzostwa Polski. - Do mistrzostw mamy jeszcze co robić. Ta forma nie jest jeszcze optymalna - komentował Sieroń. Podczas MP w Olsztynie zaprezentuje się także Mirela Olczak, której kończy się już zawieszenie. - Mirela będzie mogła już tam wystąpić. Ale też musi się wziąć ostro do roboty, bo ma duża straconego czasu - zakończył trener MKP.

Podium gorzowianek:

50m, styl klasyczny
1. Paulina Zachoszcz
3. Kinga Cichowska

100m, styl klasyczny:
1. Paulina Zachoszcz
3. Kinga Cichowska

200m, styl klasyczny
3. Paulina Zachoszcz

200m, styl motylkowy
3. Agata Szmagalska

800m, styl dowolny
3. Joanna Zachoszcz

Dawid Lis

Podziel się


Komentarze


Zobacz także


Pozostałe wiadomości