Nasi lekkoatleci jak zwykle nie zawiedli

6 czerwca 2012, 12:41
W rozgrywanych w ostatni weekend Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkoatletyce zawodnicy GZSN Start zdobyli aż 28 medali, z czego 18 z najcenniejszego kruszcu.
W zawodach brało udział 22 zawodników z GZSN Start Gorzów z czego aż 15 stanęło na podium Mistrzostw Polski w LA. Bardzo dobre starty K. Piekart, M. Michalskiego, Ł. Wieteckiego, M. Wieteckiego, B. Tyszkowskiego, M. Lepiaty, J. Regi , T. Blatkiewicza, M. Głąba i P. Kolasińskiego sprawiły, że zdominowali rywali w swoich koronnych konkurencjach.

Maciej Lepiato
zawodnik GZSN ,,Start” został Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski LA niepełnosprawnych wśród mężczyzn za wynik w skoku wzwyż (212cm-wynik lepszy od Rekordu Świata). W klasyfikacji konkurencji biegowych najlepszy wynik MP uzyskał Mateusz Michalski w biegu na 100m (10,89), w konkurencjach technicznych trzeci wynik uzyskał Bartosz Tyszkowski w dysku (40,72m).

W klasyfikacji kobiet w konkurencjach technicznych drugi wynik MP uzyskała Katarzyna Piekart oszczepem (34,88m). W klasyfikacji konkurencji biegowych najlepszy wynik MP uzyskała Ewa Zielińska w biegu na 100m (17,31)

- Bardzo cieszy że mamy aż tylu medalistów i są to młodzi zawodnicy, którzy dotrzymują kroku rutynowym doświadczonym zawodnikom. Jest to dobry prognostyk przed kolejnymi Igrzyskami. Podsumowując pierwszą część sezonu wykonaliśmy ponad 100% zamierzeń, jestem bardzo zadowolony ze startów podopiecznych - stwierdził trener Zbigniew Lewkowicz