Celem są dwa pierwsze miejsca

29 czerwca 2012, 12:47
fot. Bartosz Zakrzewski
Podczas weekendu w Gorzowie odbędą się mistrzostwa Polski juniorów w piłce wodnej. W turnieju wezmą udział dwa zespoły GKPW 59. Trener Piotr Diakonów zapowiada walkę o dwie pierwsze pozycje.
GKPW 59 od dawna słynie z dobrego szkolenia młodzieży. Świadczyć o tym mogą powołania podopiecznych Piotra Diakonowa do reprezentacji Polski juniorów. W tegorocznym turnieju międzynarodowym Słowianka Cup 2012 w tej kategorii wiekowej wystąpiło dziewięciu reprezentantów gorzowskiego klubu. Dwa tygodnie później siedmiu z nich reprezentowało biało-czerwone barwy podczas eliminacji do mistrzostw Europy juniorów. Widać, że te powołania przekładają się na wyniki zespołu z Gorzowa rozgrywkach krajowych.

Podczas rozegranej w kwietniu rundy eliminacyjnej wystąpiły dwie ekipy GKPW 59. Obie zakończyły zmagania w swoich grupach na pierwszych pozycjach bez przegranego pojedynku. Dzięki temu oba zespoły prowadzone przez Piotra Diakonowa awansowały bezpośrednio do finału, który zostanie rozegrany podczas zbliżającego się weekendu w Gorzowie.

Obie drużyny GKPW 59 rywalizację rozpoczną od półfinałów. Rywalami będą zwycięscy par półfinałowych, a mogą być nimi ekipy UKPW 44 Warszawa lub Arkonia Szczecin oraz UKS MOSM Bytom lub ŁSTW Łódź. W najgorszym przypadku gorzowianie zdobędą jeden medal, jednak gorzowski szkoleniowiec zapowiada walkę o jak najlepsze lokaty.

 - Chcemy zdobyć złoty i srebrny medal. Mamy na to duże szanse. Mamy dużo chłopaków z rocznika 93 i 94, przez co udało nam się zebrać dwa wyrównane zespoły - mówi o swoich podopiecznych Piotr Diokonów.

W sobotę zmagania na basenie CSR Słowianka rozpoczną się od godziny 11.30. Wtedy rozegrane zostaną dwa ćwierćfinały. O godz. 17 zmierzą się w pierwszym meczu o piątą lokatę drużyny, które przegrały rywalizację ćwierćfinałową. Od 18.15 mecze półfinałowe, w których zobaczymy dwie gorzowskie ekipy.

Zakończenie turnieju zaplanowano na niedzielę. O 10 rozegrany zostanie drugi pojedynek o piąte miejsce. Następnie odbędzie się rywalizacja o najniższy stopień podium. Na 12.30 zaplanowano mecz finałowy.

Czy gorzowianie wykorzystają atut własnego basenu, na którym trenują na co dzień i osiągną podwójny sukces podczas mistrzostw Polski juniorów w piłce wodnej?

Terminarz:

Sobota:


Ćwierćfinały:
11.30 UKPW 44 Warszawa - Arkonia Szczecin
12.45 UKS MOSM Bytom - ŁSTW  Łódź
   
17.00: Pierwszy mecz o piate miejsce

Półfinały:
18.15 zw.ĆF I - GKPW 59 Gorzów lub GKPW 59 II Gorzów (po losowaniu)
19.30 zw.ĆF II - GKPW 59 Gorzów lub GKPW 59 II Gorzów (po losowaniu)
   
Niedziela:

10.00 Drugi mecz o piate miejsce
11.15 Mecz o trzecie miejsce
12.30 Finał

Radosław Siuba

Podziel się


Komentarze