UKS MOSM Bytom mistrzem Polski juniorów

1 lipca 2012, 14:31
fot. Bartosz Zakrzewski
Dzisiaj odbyły się decydujące pojedynki o mistrzostwo Polski juniorów w piłce wodnej. Najlepszym zespołem na basenie Słowianki okazał się UKS MOSM Bytom, który pokonał UKPW 44 Warszawę 12:8. Brązowy medal przypadł GKPW II 59, którzy po rzutach karnych wygrali z pierwszym gorzowskim zespołem.
Nie tak miały wyglądać finały. Trener Piotr Diakonów zapowiadał walkę o dwie pierwsze lokaty swoich zespołu. Jednak po przegranych dwóch półfinałach gorzowianie zmierzyli się w walce o brązowy medal. - Mieliśmy walczyć o złoty i srebrny medal, ale niestety po prawie dwumiesięcznym nietrenowaniu nie udało się nam awansował do finału. Zawodnicy nie stawiali się na treningach, ponieważ im się nie chciało. Poczuli się zbyt pewni siebie i to ich zgubiło – tłumaczy trener GKPW 59.

W meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się zawodnicy GKPW II 59, którzy dopiero w rzutach karnych pokonali pierwszy zespół. – W tym meczu zawodnicy zrobili z siebie gwiazdy. Zagrali specjalnie na remis, żeby była dogrywka, a później karne – powiedział o meczu Diakonów.

W finale walkę stoczyli zawodnicy UKP MOSM Bytom z UKPW 44 Warszawa. Po zaciętym pojedynku lepsi okazali się piłkarze wodni ze Śląska, którzy pokonali ekipę ze stolicy 12:8.

Zapraszamy do zakładki Multimedia, gdzie znajduje się wypowiedź Piotra Diakonowa.

Wyniki:

Mecz o trzecie miejsce: GKPW 59 I Gorzów - GKPW 59 II Gorzów 13:13 (2:3)

Finał: UKPW 44 Warszawa - UKS MOSM Bytom 8:12

1. UKS MOSM Bytom
2. UKPW 44 Warszawa
3. GKPW 59 II Gorzów
4. GKPW 59 I Gorzów

Radosław Siuba

Multimedia

  • Piotr Diakonów (trener GKPW 59)


Podziel się


Komentarze


Zobacz także


Pozostałe wiadomości