Elektryzujące starcie z Energą

3 stycznia 2015, 14:18, Marcin Kluwak
9 zwycięstw i tylko 3 porażki. To bilans meczowy akademiczek z Chopina. Koszykarki KSSSE AZS PWSZ Gorzów mają szansę na kolejne punkty. Tym razem do Gorzowa przyjeżdżają toruńskie „katarzynki”. Zespół nieobliczalny, choć wymęczony euroligowymi spotkaniami.

Starcia z podopiecznymi trenera Omanica zawsze przyprawiały kibiców o dreszczyk emocji - czy to w Toruniu, czy w Gorzowie. Na początku rozgrywek gorzowianki przegrały mecz na wyjeździe 58:82. Energa w początkowej fazie rozgrywek była praktycznie nie do pokonania. Kadrowe zawirowania i częste euroligowe wyjazdy spowodowały, że torunianki nieco osłabły i coraz częściej zdarzają im się potknięcia. Energa potrafi wygrać wysoko z każdym zespołem, ale potrafi też przegrać na wyjeździe w Lublinie trzema punktami.

Nieobliczalny jest też zespół gorzowski, a dokładnie tercet Zoll, Brewer i Ogrodnikowa. Nasza podstawowa rozgrywająca ma za sobą znakomity rok. Przypomnijmy, że pod koniec 2014 roku została wybrana najlepsza zawodniczką pierwszej rundy rozgrywek TBLK. Nic dziwnego, skoro Zoll przewodzi w lidze pod względem punktów - śr. 21,8, asyst – śr. 9,7, a także w ilości minut spędzonych na boisku – ponad 39 w każdym spotkaniu.

Właśnie zatrzymanie Sharnee Zoll to główny cel podopiecznych trenera Omanica. Będzie to niezmiernie trudne zadanie, ponieważ Sharnee jest zawodnikiem uniwersalnym. Jeżeli koleżanki z zespołu zawiodą, potrafi wziąć na siebie ciężar całej gry. Wówczas jest praktycznie nie do zatrzymania.

Początek spotkania w niedzielę, o godzinie 18.00 w hali przy ulicy Chopina. Wczesniej kolejne starcie na zapleczu ekstraklasy rozegrają rezerwy AZS PWSZ Gorzów. Mecz z Ostrovia Ostrów rozgrany zostanie o godzinie 12.00


Podziel się


Komentarze