Siatkarze też mają money (sponsora)

8 kwietnia 2015, 17:10, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Pozyskaliśmy sponsora na ten turniej i być może uda się go przekonać, aby był z nami przez najbliższy sezon. Tylko musimy być w 1 lidze, taki jest warunek – mówił na specjalnie zwołanej konferencji prasowej prezes GTPS Gorzów Zenon Michałowski.

Internetowy kantor, którego właścicielem jest słubicki przedsiębiorca Ryszard Pawlukowski, jest oficjalnym sponsorem Drużynowego Mistrza Polski – drużyny Stali Gorzów. Ten sam sponsor przekazał połowę pieniędzy potrzebnych na organizację turnieju półfinałowego oraz ufundował nowe stroje – ze swoim logo. Koszt organizacji turnieju półfinałowego to 14 tysięcy złotych.

Jest też szansa, że firma moneymakesmoney.pl będzie tytularnym sponsorem gorzowskich siatkarzy. Ale warunek jest jeden i to bardzo poważny. Drużyna musi awansować do I ligi. Mecze w tej klasie rozgrywkowej pokazywane są już na antenach ogólnopolskich stacji telewizyjnych. - To jest rozwiązanie problemu dla siatkówki w Gorzowie – mówi prezes Michałowski, który jednocześnie dodaje, że miasto również obiecało dołożyć „kilka groszy”, gdy zespół awansuje.

Wszystko więc jasne – trzeba tylko podczas najbliższego weekendu zagrać na tyle dobre mecze, żeby znaleźć się w na pierwszym, bądź drugim miejscu. To da nam awans do bezpośrednich finałów, których stawką jest już pierwsza liga. Pierwszym poważnym przeciwnikiem gorzowskiej drużyny będzie Bielawianka. - Byłem w Nowej Soli oglądać mecz miejscowej drużyny z Bielawą. Mamy tę drużynę rozpracowaną, teraz się przygotowujemy pod nią na treningach – mówi trener GTPS Krzysztof Kocik. W sobotę GTPS zagra z Międzyrzeczem, a w niedzielę z Gwardią Wrocław. - Musimy pokazać naszą siłę w tym turnieju – kończył trener Kocik.

HARMONOGRAM ROZGRYWEK

Piątek 10 kwietnia

godz. 16 - GTPS Gorzów – Bielawianka Bester Bielawa

Po zakończeniu spotkania oficjalne otwarcie turnieju.

godz. 18.30 - Orzeł Międzyrzecz – Gwardia Wrocław

Sobota 11 kwietnia

godz. 16 - Bielawianka Bester Bielawa – Gwardia Wrocław

godz. 18 - GTPS Gorzów – Orzeł Międzyrzecz

Niedziela 12 kwietnia

godz. 16 - Orzeł Międzyrzecz – Bielawianka Bester Bielawa

godz. 18 - GTPS Gorzów – Gwardia Wrocław

Finał II ligi rozegrany zostanie na przełomie kwietnia i maja. Awansują do niego po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Oprócz grupy I, w której gra GTPS, są jeszcze dwie grupy. Turniej w grupie II rozegrany zostanie w Kaliszu, a III w Katowicach.

W II grupie grają: MKS Kalisz, LKS Czarni Rząśnia, MUKS Huragan Wołomin i UKS Centrum Augustów. III grupa to: TKKF Czarni Katowice, TS Volley Rybnik, TSV Cell Fast Sanok i Hutnik Dobry Wynik Kraków.

Multimedia

  • Zenon Michałowski (prezes GTPS Gorzów)

  • Krzysztof Kocik (trener GTPS Gorzów)


Podziel się


Komentarze


Zobacz także


Pozostałe wiadomości