Do Katowic po I ligę

22 kwietnia 2015, 11:42, aw
fot. Marcin Kluwak
Na przełomie kwietnia i maja siatkarze GTPS Gorzów pojadą na Śląsk, aby powalczyć o wejście do I ligi. Z sześciu zespołów, które zagrają w Katowicach do wyższej klasy rozgrywek awansują dwie drużyny.

Zorganizować finałowy turniej chciał Gorzów, Kraków oraz Katowice. Jednak decyzją Polskiego Związku Piłki Siatkowej to właśnie w Katowicach sześć najlepszych drużyn II ligi powalczy o awans.

Siatkarze będą rywalizować w dwóch grupach po trzy zespoły. GTPS znalazł się w grupie drugiej razem z KS Bielawianka Bielawa oraz Czarnymi Rząśnia. Z kolei gospodarze turnieju Czarni Katowice są razem z UKS Centrum Augustów i Hutnikiem Kraków.

Katowicki turniej będzie trwał od 30 kwietnia do 3 maja. Pierwszy mecz w stolicy Śląska gorzowscy siatkarze rozegrają 30 kwietnia razem z Bielawianką Bielawa. A 2 maja zmierzą się z Czarnymi Rząśnia.

Decydujące starcie odbędzie się 3 maja, kiedy odbędą się mecze finałowe do której awansują dwa pierwsze miejsca z poszczególnych grup. System rozgrywek będzie przedstawiał się następująco: 1 miejsce z grupy A kontra 2 miejsce z grupy B. A także 2 miejsce z grupy A kontra 1 miejsce z grupy B.

Do pierwszej ligi awansują zwycięzcy swoich meczów finałowych.


Podziel się


Komentarze