Energy Team mistrzem EBIS Basket Ligi

18 maja 2015, 09:32, inf. prasowa/mk
fot. EBIS Basket Liga
3-1 dla Energy Team w FINALE EBL - 24% celnych rzutów z gry, w tym 13% skuteczności za 3 pkt (3 celne na 23 próby) tak prezentował się pretendent do mistrzostwa MK Zaune. Mając taką skuteczność nie można wygrać meczu i całej ligi.

W niedzielne popołudnie MK Zaune zdobyło 6 pkt w 1 kwarcie i zaledwie 16 w pierwszej połowie a obrońcy tytułu Energy Team, na tym tle grało na swoim średnim poziomie i wystarczyło to, aby po dwóch kwartach wygrywać 31-16 a w drugiej połowie powiększać tylko swoją przewagę nad MK Zaune nawet do 22 pkt.

Czwarte spotkanie finałowe było całkowicie inne niż trzy wcześniejsze. Energy Team już od samego początku dominowało parkiecie pod każdym względem a MK Zaune raziło nieskutecznością przez cały mecz, co poskutkowało przegranym spotkaniem 53-37 i całą rywalizacje 3-1 w finale EBIS Basket Ligi 2014/2015.

Trzecia wygrana Energy Team na MK Zaune umożliwiło obronę mistrzostwa i to oni będą mogli się nazywać mistrzami Gorzowskiej Ligi Amatorskiej Koszykówki - EBIS Basket Liga przez najbliższy rok.

Najlepiej punktowali dla Energy Team niezawodny Szymon Latecki 16 pkt (47% skuteczności) i Marek Mańkowski 10 pkt. Natomiast dla vice mistrzów MK Zaune po 10pkt Michał Filipkowski i Jerzy Makara i Arek Świerczyński 7 pkt przy zaledwie 9% skuteczności 1/11 za 3 pkt.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także


Pozostałe wiadomości