Kęty się zbroją. To koniec marzeń GTPS o 1 lidze?

13 czerwca 2015, 13:48, Marcin Kluwak
Kęty ratują swoją siatkarską 1 ligę. Oznacza to, że wejście do Krispol I ligi tylnymi drzwiami siatkarzom gorzowskiego GTPS-u raczej się nie uda. Wszystko rozstrzygnie się w ciągu tygodnia. To już koniec gorzowskiej siatkówki?

Kilka dni temu facebookowa strona o nazwie „Sportowe Kęty” poinformowała o utworzeniu KSP Kęty, czyli stowarzyszenia, które ma prowadzić siatkarską drużynę w rozgrywkach 1-ligowych. Podczas zebrania założycielskiego, burmistrz Kęt obiecał, że przeznaczy na nowo powstające stowarzyszenie 150 tys. złotych, a po przekształceniu do 6 miesięcy w spółkę obejmie w niej udziały. Z informacji jakie udało się uzyskać, również kilka nowych podmiotów chce jeszcze przed startem w sezonie 2015/2016 wesprzeć drużynę w rozgrywkach Krispol I ligi.

Co to oznacza dla Gorzowa? Praktycznie koniec marzeń o 1 lidze. Przypomnijmy, teoretycznie były szanse na to, że GTPS wejdzie do wyższej klasy rozgrywkowej, ponieważ zespół z Kęt (UMKS Kęczanin Kęty) miał ogromne problemy finansowe i na włosku „wisiało” zgłoszenie tej drużyny do rozgrywek w sezonie 2015/16. Jak informował kilka dni temu portal gorzow24.pl, GTPS liczył przede wszystkim na konieczność uzupełnienia ligi a kupnem miejsca zainteresowani byli TSV Sanok (sensacyjnie odpadli w turnieju półfinałowym) oraz Norwid Częstochowa (nie zakwalifikowali się nawet do play-off II ligi).

Jednak spekulacje o sprzedaży miejsca w 1 lidze uciął prezes nowego stowarzyszenia Marek Błasiak. - Nie chcemy ciągle „dziadować”, być tłem, a przede wszystkim nie chcemy przeżywać po raz drugi tego, co w ostatnim sezonie – przekonywał w wywiadzie dla lokalnej prasy sternik klubu. Tym samym wszelkie spekulacje o sprzedaży miejsca w I lidze przez Kęczanina zostają na ten moment ucięte. Wszystko wskazuje, że nadal Kęty nadal będą miały rozgrywki zaplecza Plus Ligi.

Jakie będą tego konsekwencje dla gorzowskiego klubu? Prezes Zenon Michałowski twierdzi, że trzeba poczekać na ostateczne decyzje, które mają zapaść w Kętach do 20 czerwca. Nikt nie ma jednak pomysłu skąd wziąć pieniądze na dalsze funkcjonowanie klubu w Gorzowie w obecnej formie. Licząc na awans, gorzowianie pozyskali nawet sponsora, który zainteresowany był finansowaniem klubu (mecze 1 ligi transmitowane są w telewizji). Pieniądze, w przypadku awansu miało też wyłożyć miasto.

Nie wiadomo tez co dalej z zawodnikami. Na dobre rozkręciła się już karuzela transferowa. Jak donosi portal siatka.org, na testach w Wrześni, gdzie trenerem jest znany gorzowianom Sławomir Gerymski, pojawił się nasz przyjmujący Łukasz Ożarski. Inni zawodnicy tez rozglądają się za klubami. - Budowanie składu i organizacja klubu pierwszo- a drugoligowego jest kolosalną różnicą, dlatego też nie możemy wykonywać ruchów, jak nie wiemy, w której lidze będziemy grali – mówił w wywiadzie dla portalu siatka.org szkoleniowiec GTPS Krzysztof Kocik.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także


Pozostałe wiadomości