Najlepsza polska siatkarka pochodzi z Gorzowa!

14 stycznia 2016, 10:33, Marcin Kluwak
Atomówka z Gorzowa, najlepsza siatkarka sezonu 2014/15, atakująca zespołu Atom Trefl Sopot została wybrana do pierwszej ósemki najlepszych siatkarek w 2015 roku. Na Katarzynę Zaroślińską – rodowitą gorzowiankę możemy głosować na portalu siatka.org

Nie mamy niestety w Gorzowie siatkarskiej drużyny kobiet. A szkoda, bo zapewne Katarzyna Zaroślińska byłaby teraz liderem takiego zespołu. Gorzowianka już 10 lat temu, w wieku 19 lat została powołana do szerokiej kadry narodowej seniorek przez trenera Andrzeja Niemczyka. Brała udział w zgrupowaniu reprezentacji A i B w Szczyrku. W 2009 roku otrzymała powołanie do kadry prowadzonej przez Jerzego Matlaka.

W 2010 roku wzięła udział w Montreux Volley Masters. Polki zajęły w turnieju 5. miejsce, a Zaroślińska zagrała we wszystkich meczach. Zajęła też 6. miejsce w World Grand Prix 2010. W tym samym roku znalazła się w kadrze na mistrzostwa świata, na których Polska zajęła 9 miejsce.

Katarzyna Zaroślińska od 2014 roku zawodniczka Atomu Trefla Sopot. W ubiegłym roku została wybrana przez ekspertów "Sportu" i Eurosport.Onet.pl najlepszą siatkarką Orlen Ligi w sezonie 2014/2015. Atakująca Atomówek miała kapitalny wpływ na świetne wyniki zespołu na trzech frontach - w lidze, Pucharze Polski i Pucharze CEV - i była najjaśniejszą gwiazdą rozgrywek ligowych.

Gorzowianka ma szanse zostać też najlepszą siatkarką 2015 roku. Głosowanie odbywa się na portalu siatka.org, który zorganizował X Plebiscyt Strefy Siatkówki (link poniżej). „Smoku” (bo taka ksywę nosi gorzowianka) ma silną i liczną konkurencję, więc tym bardziej liczymy na Wasze głosy. Plebiscyt trwa do 22 stycznia 2016 roku.

BEZPOŚREDNI LINK DO STRONY Z GŁOSOWANIEM


Podziel się


Komentarze