Władze Gorzowa przeznaczyły na sport wyczynowy w 2019 roku 2,7 mln zł. Natomiast oczekiwania klubów sportowych okazały się kolejny raz większe, tym razem o 1 mln 269 tys. 200 zł. O największą kwotę tradycyjnie wnioskuje Stal Gorzów – na żużel i piłkę ręczną.

Do podziału 900 tys. zł, a Stal chce zgarnąć połowę

18 lutego 2016, 12:27
Większe oczekiwania, niż możliwości finansowe miasta. Kluby sportowe z Gorzowa wnioskują o dotację na łączną kwotę ponad 1,1 mln zł. Natomiast pula pieniędzy przewidziana do podziału w pierwszym półroczu jest niższa o 200 tys. zł.

Złoto Olgi Michałkiewicz!

26 lipca 2015, 18:38
Złoty Medal młodzieżowych mistrzostw świata w wioślarstwie zdobyła gorzowianka Olga Michałkiewicz. Zawodniczka AZS AWF Gorzów wywalczyła złoto w konkurencji czwórki podwójnej kobiet. Olga płynęła wraz Martą Wielczko, Katarzyną Zilman i Krystyną Lemańczyk. W walce o złoto polki wyprzedziły osady Australii i Francji.

Olimpijczycy już w Gorzowie

14 sierpnia 2012, 19:30
Karolina Naja, Michał Jeliński i Zbigniew Schodowski wrócili do Gorzowa. Niestety, z nimi tylko jeden medal - brąz Nai w K-2. Czy w Rio także obejrzymy naszych reprezentantów? Chęci na pewno są.

"Dominatorzy" bez medalu

3 sierpnia 2012, 13:09
Bez medalu z Igrzysk Olimpijskich w Londynie wrócą nasi wioślarze. Dzisiaj Michał Jeliński z kolegami z czwórki nie był w stanie nawiązać walki o pozycje medalowe. "Dominatorzy" w finale przypłynęli na końcu stawki.

Jeliński w finale Igrzysk Olimpijskich

1 sierpnia 2012, 16:14
Nasi "Dominatorzy" wywalczyli dzisiaj awans do finału Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Polska osada w swoim półfinale zajęła trzecią pozycję, to jednak wystarczyło, aby w piątek móc walczyć o medale.

Ósemka poza walką o medale

30 lipca 2012, 11:47
Wioślarska ósemka ze sternikiem zajęła piąte miejsce w biegu repesażowym i nie zakwalifikowali się do wielkiego finału podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Polacy w środę popłyną w finale B.

Czwórka w półfinale

28 lipca 2012, 13:11
Nasi "Dominatorzy" zajęli drugie miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym Igrzysk Olimpijskich w Londynie i spokojnie awansowali do półfinału. Teraz przed Michałem Jelińskim i kolegami z czwórki kilka dni odpoczynku.

Ósemka popłynie w repasażu

28 lipca 2012, 11:31
Wioślarska ósemka dzisiaj rozpoczęła walkę na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Pierwszy start nie wypadł najlepiej, Polacy zajęli trzecie miejsce w swoim biegu i czeka ich walka w repasażu.

Terminarz startów naszych zawodników

27 lipca 2012, 12:41
W Londynie zaprezentuje się troje zawodników gorzowskiego AZS AWF. Michał Jeliński oraz Zbigniew Schodowski powalczą o medale w wioślarstwie, Karolina Naja natomiast o krążki będzie rywalizować w kajakarstwie. W Londynie wystartuje także gorzowianin Jakub Adamski, który reprezentuje klub OŚ AZS Poznań. Adamski pobiegnie w męskiej sztafecie 4x100m.